Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2012, 11:56

autor: Muninn

Sprzedano ponad 250 tysięcy egzemplarzy gry Dear Esther

Przedstawiciel studia thechineseroom poinformował, że gra Dear Esther osiągnęła wynik 250 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Niewątpliwie przyczyniła się do tego wyprzedaż na serwisie Steam.

Przedstawiciel studia thechineseroom, Dan Pinchbeck, poinformował na Twitterze, że ich gra Dear Esther osiągnęła liczbę 250 tysięcy sprzedanych kopii. Ten wysoki (jak na produkcję niezależną) wynik z pewnością przerósł oczekiwania twórców, którzy wspominali, że „świętowaliby, gdyby sprzedało się 20 tysięcy egzemplarzy”. Z pewnością do wzrostu sprzedaży przyczynił się 50-procentowy upust na grę, oferowany na serwisie Steam.

Sprzedano ponad 250 tysięcy egzemplarzy gry Dear Esther  - ilustracja #1
Dear Esther

Dear Esther to komercyjny remake moda do gry Half-Life 2, oparty na silniku graficznym Source (użytym również w m.in. Left 4 Dead czy Portal 2). Gra rozgrywana jest z perspektywy pierwszej osoby, a cała rozgrywka polega na zwiedzaniu opuszczonej wyspy i odkrywaniu jej tajemnic. Pieniądze ze sprzedaży Dear Esther pokryły koszty produkcji w ciągu szczęściu godzin od chwili premiery (14 lutego 2012), natomiast w pierwszym tygodniu gracze nabyli 50 tysięcy kopii gry.

Zespół thechineseroom w tej chwili zajmuje się produkcją gry Amnesia: A Machine for Pigs, zapowiadanej na przyszły rok.

  1. Zobacz materiał o grze Dear Esther na serwisie tvgry.pl