Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2012, 12:00

autor: Sarge

Sam Raimi odszedł ze stanowiska reżysera filmu World of Warcraft

Sam Raimi potwierdził w wywiadzie dla serwisu CraveOnline, że odszedł ze stanowiska reżysera filmu World of Warcraft. Na taki ruch musiał zdecydować się po rozpoczęciu prac nad dziełem Oz: The Great and Powerful. Firma Blizzard Entertainment jeszcze nie potwierdziła tych informacji.

Reżyser Sam Raimi powiedział serwisowi CraveOnline, że ostatecznie nie stworzy filmu na podstawie uniwersum World of Warcraft. Oficjalna zapowiedź tego dzieła miała miejsce jeszcze w 2006 roku.

Sam Raimi jest znany m.in. jako twórca trzech filmów ze Spider-Manem w roli głównej. Był również zaangażowany w prace nad ekranizacją World of Warcraft, której jednak nie będzie mógł dokończyć. Obecnie jest bowiem bardzo zajęty realizacją obrazu Oz: The Great and Powerful. Z kolei produkcja filmu World of Warcraft nie mogła być już dłużej odwlekana.

Sam Raimi odszedł ze stanowiska reżysera filmu World of Warcraft - ilustracja #1
Sam Raimi

W tej chwili nie wiadomo, kto zastąpi Raimiego w roli reżysera. Firma Blizzard Entertainment do tej pory nie potwierdziła nawet, czy Raimi rzeczywiście odszedł ze stanowiska. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że potwierdził to sam zainteresowany, informację możemy uznać za całkiem pewną i wiarygodną. Na oficjalne stanowisko Blizzarda w tej sprawie musimy jednak poczekać.

Film World of Warcraft został oficjalnie zapowiedziany w 2006 roku. O zaangażowaniu w projekt Sama Raimiego dowiedzieliśmy się trzy lata później, choć w międzyczasie padało nawet nazwisko Stevena Spielberga. Szybko dementowano te plotki, ale jesteśmy ciekawi, kto teraz zajmie się wyreżyserowaniem World of Warcraft. Scenarzystą filmu swego czasu mianowany został Robert Rodat, który pracował m.in. przy Szeregowcu Ryanie.