Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2012, 14:00

autor: Sarge

70% użytkowników DC Universe Online gra w wersję na PlayStation 3

Prezes firmy Sony Online Entertainment podał do wiadomości, że 70% graczy DC Universe Online to użytkownicy wersji na PlayStation 3. To dobrze świadczy o zapotrzebowaniu na gatunek darmowych produkcji MMO na tej konsoli.

John Smedley (prezes firmy Sony Online Entertainment) powiedział w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry International, że 70% fanów DC Universe Online gra w wersję na PlayStation 3. To spory sukces, biorąc pod uwagę raczkujący na tej konsoli rynek produkcji MMO typu free to play.

DC Universe Online to gra MMO, która w listopadzie ubiegłego roku przeszła na model free to play. Produkcja firmy Sony Online Entertainment ukazała się również na PC, więc powyższa informacja oznacza, że posiadacze komputerów osobistych stanowią tylko 30% ogólnej liczby użytkowników tego tytułu.

70% użytkowników DC Universe Online gra w wersję na PlayStation 3 - ilustracja #1
DC Universe Online pozwala przenieść się do świata DC Comics

Zdaniem Smedleya, przewaga posiadaczy wersji konsolowej pokazuje, że „rynek free to play na PlayStation 3 jest ogromny”. Obecnie jest on zdominowany przede wszystkim przez DC Universe Online oraz Free Realms, ale w przyszłości do tych produkcji dołączy także Dust 514. Tego typu gry mają udowodnić, że rynek MMO na PlayStation 3 naprawdę funkcjonuje.

Smedley zwraca uwagę na bardzo sprawne działanie systemu mikropłatności: „Niezwykłą rzeczą w przypadku gier takich jak Free Realms jest oferowanie tysięcy przedmiotów do zakupu. Wsparcie dla takiej usługi może zaoferować tylko solidna platforma. (…) To jest model biznesowy przyszłości”.

DC Universe Online to gra MMO osadzona w świecie znanym z komiksów firmy DC Comics. Początkowo zadebiutowała jako produkcja działająca w oparciu o opłaty abonamentowe. Malejąca popularność sprawiła jednak, że twórcy zdecydowali się na przejście na model free to play. Tytuł jest dostępny na PC oraz PlayStation 3.