Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2007, 11:53

autor: Metatron

Sprawa The Romantics vs. Activision rozstrzygnięta na korzyść wydawcy

Tradycją stało się już, że kiedy dany produkt zdobędzie dużą popularność, nie trzeba czekać, by odezwała się jakaś osoba bądź firma, która spróbuje uszczknąć dla siebie część zysków, pozywając jego twórców do sądu. Tak też stało się w przypadku Guitar Hero Encore: Rocks the 80s. Na szczęście sprawa zakończyła się pomyślnie dla pozwanych, firm Activision, Red Octane i Harmonix.

Tradycją stało się już, że kiedy dany produkt zdobędzie dużą popularność, nie trzeba długo czekać, by odezwała się jakaś osoba bądź firma, która spróbuje uszczknąć dla siebie część zysków, pozywając jego twórców do sądu. Tak też stało się w przypadku Guitar Hero Encore: Rocks the 80s. Na szczęście sprawa zakończyła się pomyślnie dla pozwanych, firm Activision, Red Octane i Harmonix.

Przypominamy, że miesiąc temu zespół The Romantics wniósł do sądu sprawę o nielegalne wykorzystanie piosenki „What I Like About You” we wspomnianej produkcji. Co ciekawe, w Guitar Hero III nie znalazł się sam utwór, lecz jego cover. Ten jednak, zdaniem zespołu, został nagrany zbyt podobnie do oryginału, co mogło wprowadzić ludzi w błąd i pozwolić im myśleć, że słuchają oryginalnej wersji.

The Romantics domagali się odszkodowania, wynagrodzenia strat moralnych, a także wycofania gry ze sprzedaży (co oczywiście miało prowadzić do tego, że Activision zapłaci za prawo do pozostawienia jej na rynku).

Sędzia, który rozpatrywał tę sprawę, stwierdził, że pozew zespołu jest bezzasadny – firma Activision spełniła bowiem wszystkie wymogi prawne, by zamieścić w swoim produkcie cover wspomnianego utworu.

Wydawca opublikował oficjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym stwierdził: „Szacunek dla wszystkich artystów to bardzo istotna wartość w naszej firmie. Mamy za sobą długą historię wspierania artystów z różnych dziedzin rozrywki”.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Guitar Hero Encore: Rocks the 80s

Guitar Hero Encore: Rocks the 80s