Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2018, 17:34

Spider-Man – długość gry i inne ciekawostki

James Stevenson ze studia Insomniac Games podzielił się garścią szczegółów na temat gry Spider-Man. Według twórcy tytuł będzie wymagać co najmniej 45 GB miejsca na dysku, a dostarczy minimum 20 godzin zabawy. Ponadto potwierdzono wydanie aktualizacji na premierę.

Spider-Man zadebiutuje już 7 września. - Spider-Man – długość gry i inne ciekawostki - wiadomość - 2018-08-28
Spider-Man zadebiutuje już 7 września.

Niecałe dwa tygodnie – tyle dzieli nas od premiery Spider-Mana od studia Insomniac Games, będącego bezsprzecznie jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Na szczęście twórcy nie nabrali wody w usta po zakończeniu prac nad grą. James Stevenson (odpowiedzialny w Insomniac za kontakty ze społecznością) zdradził na Twitterze garść informacji na temat tytułu. Na pierwszy ogień poszło potwierdzenie udostępnienia pierwszego patcha w dniu premiery, aczkolwiek nie wiemy jeszcze, jakie wprowadzi on zmiany. Dowiedzieliśmy się natomiast, ile mniej więcej miejsca na dysku zajmie Spider-Man. Gracze powinni przygotować co najmniej 45 GB wolnej przestrzeni, przy czym nie uwzględnia to wspomnianej łatki.

Po selfie z Kratosem przyjdzie pora na fotki z pająkiem. - Spider-Man – długość gry i inne ciekawostki - wiadomość - 2018-08-28
Po selfie z Kratosem przyjdzie pora na fotki z pająkiem.

Na Twitterze padło również pytanie o czas zabawy. Według Stevensona przeciętny tester potrzebował około 20 godzin na ukończenie gry na domyślnym poziomie trudności. Zaznaczył jednak, że trwało to znacznie dłużej w przypadku osób, które spędziły więcej czasu na wykonywaniu aktywności pobocznych. Wygląda więc na to, że plotki o rzekomo małej objętości gry były bezpodstawne. Nie żeby miały one większy wpływ na popularność gry, skoro w zeszłym tygodniu James Stevenson określił liczbę zamówień przedpremierowych jako „wyższą niż przewidywana” (w rozmowie z serwisem Stuff). Niewykluczone, że znajdą się kolejni chętni po obejrzeniu nowego zwiastuna Spider-Mana, skupiającego się na warstwie fabularnej.

Jeśli już o tym mowa, w sieci zaczęły się pojawiać liczne przecieki zdradzające fabułę Spider-Mana, m.in. za sprawą sprzedawców detalicznych. Sony postawiło sobie za punkt honoru sprawne usuwanie tego typu materiałów z serwisu YouTube, niemniej osoby uczulone na spoilery powinny zachować czujność.