Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2019, 11:07

autor: Froozyy

Spider-Man najlepiej sprzedającą się grą o superbohaterze w USA

Według amerykańskiej firmy NPD Spider-Man jest najlepiej sprzedającym się tytułem o superbohaterze w USA.

Sony ma prawo być zadwolone ze swojego Spider-Mana. - Spider-Man najlepiej sprzedającą się grą o superbohaterze w USA - wiadomość - 2019-07-19
Sony ma prawo być zadwolone ze swojego Spider-Mana.

Na odbywającym się obecnie San Diego Comic-Con Mat Piscatella, analityk branży gier wideo pracujący dla NPD (amerykańskiej firmy zajmującej się badaniem rynku), udostępnił listę najlepiej sprzedających się produkcji o superbohaterach w Stanach Zjednoczonych.

Obyło się bez większych zaskoczeń. Na szczycie znalazł się wydany przez Sony Spider-Man. Mimo że tytuł miał swoją premierę niecały rok temu oraz jest przeznaczony tylko dla posiadaczy PlayStation 4, udało mu się przebić wynik osiągnięty przez wydane w 2011 roku Batman: Arkham City. Jest to niewątpliwie duży sukces firmy Sony, jak i samej marki, której nowa filmowa odsłona bije właśnie rekordy sprzedaży ustanowione przez poprzednie części.

Pełna lista najlepiej sprzedających się gier o superbohaterach w USA.
Pełna lista najlepiej sprzedających się gier o superbohaterach w USA.

Na podium znalazła się jeszcze czwarta część serii gier o Mrocznym RycerzuBatman: Arkham Knight, a tuż za nią uplasowały się dwie produkcje z serii LEGO. Żaden z tytułów znajdujący się w górnej części zestawienia nie zaskakuje, gdyż gry o superbohaterach do pewnego czasu nie cieszyły się wielkim uznaniem. Oczywistym więc było, że wypuszczenie tytułu o wysokim budżecie oraz jakości przyniesie tak dobre wyniki sprzedażowe.

Trzeba będzie chwilę poczekać, aby przekonać się, czy nadchodzące Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order (wyłącznie na konsolę Nintendo Switch) oraz Marvel's Avengers będą w stanie sprzedać się na tyle dobrze, aby w ogóle pojawić się na liście.