Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2019, 11:35

autor: Aquma

Mod The Witcher 3 HD Reworked Project 10.0 – nowe szaty Wiedźmina

Na portalu Nexus Mods pojawiła się kolejna wersja moda zmieniającego tekstury w trzeciej części serii Wiedźmin. Modyfikacja The Witcher 3 HD Reworked Project 10.0 Reborn wprowadza olbrzymie zmiany w wyglądzie gry, a jej używanie nie wiąże się z dużym spadkiem wydajności.

Pakiet wysokiej jakości tekstur do Wiedźmina 3. - Mod The Witcher 3 HD Reworked Project 10.0 – nowe szaty Wiedźmina - wiadomość - 2019-07-19
Pakiet wysokiej jakości tekstur do Wiedźmina 3.

W serwisie Nexus Mods pojawiła się nowa wersja znanej modyfikacji dedykowanej trzeciej części wiedźmińskiej serii od studia CD Project RED. Mowa o modzie o przydługawej nazwie The Witcher 3 HD Reworked Project 10.0 Reborn, który wzbogaca kilkuletnią produkcję o ogrom wysokiej jakości tekstur, nie zaburzając przy tym wizji artystycznej twórców. Dzięki temu i tak piękna gra wygląda jeszcze lepiej.

Co poprawia omawiana modyfikacja? Niemal wszystko – od wyglądu postaci i ekipunku, przez otoczenie (np. mury, kamienie, ziemię), kończąc na urokliwej przyrodzie. Efekt pracy modderów miejscami jest naprawdę oszałamiający. Zresztą, nie musicie wierzyć mi na słowo – wystarczy rzucić okiem na poniższy filmik z podsumowaniem zmian.

Warto odnotować, że tekstury zostały odpowiednio zoptymalizowane, dzięki czemu ich używanie nie wiąże się z dużym spadkiem wydajności – twórca chwali się, że w najgorszych wypadkach różnica w liczbie klatek animacji na sekundę waha się w przedziale 0-5, a często w ogóle nie jest zauważalna. Warunkiem jest jednak posiadanie karty graficznej wyposażonej w odpowiednią ilość pamięci VRAM – 3 GB to absolutne minimum, choć wskazane jest posiadanie GPU z 4 GB. Co ciekawe, na niektórych konfiguracjach gra czasem może nawet działać lepiej niż bez moda.

Przypominamy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował 19 maja 2015 roku na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach. W tym roku swoją premierę będzie miało także wydanie dedykowane hybrydowej konsoli Nintendo Switch.

  1. Nexus Mods – strona główna
  2. Wszystko o Wiedźminie 3: Dzikim Gonie
  3. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie