Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2021, 10:28

autor: Entelarmer

Spider-Man 2 od Insomniac Games w produkcji? Post na Instagramie rozbudził nadzieję

Jest szansa, że studio Insomniac Games rozpoczęło pracę nad nowym Spider-Manem. Tak sądzą gracze po tym, jak odtwórca roli Milesa Moralesa zamieścił (i szybko skasował) zdjęcie z tajemniczej sesji motion capture.

Umówmy się – choć przygody Milesa Moralesa zostały ciepło przyjęte, to trudno uznać je za wielką, pełnoprawną kontynuację przeboju z 2018 roku. Na szczęścia ta może już być w produkcji. Przynajmniej takie wnioski wyciągneli gracze po zapoznaniu się z wpisem zamieszczonym na Instagramie przez Nadjiego Jetera. Aktor, który użyczył głosu i sylwetki Milesowi Moralesowi, zamieścił zdjęcie z przygotowań do sesji motion capture. Fotografia szybko zniknęła z serwisu, ale – jak zwykle – nie z Internetu, bo fani zdążyli uwiecznić ją na zrzutach ekranu.

Należy zauważyć, że wpis Jetera ani słowem nie wspomina o Spider-Manie, tak więc równie dobrze może chodzić o jakikolwiek inny projekt. Inna sprawa, że ostatnią (i jedyną) rolą aktora w grach poza Moralesem (w tym w Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order) był… Sam z pierwszego The Last of Us z 2013 roku. Dla fanów, jak to dla fanów, jest to wystarczający i niezaprzeczalny dowód, że na pewno chodzi o nową przygodę Spider-Mana w – tym razem pełnoprawnej – kontynuacji superbohaterskiej sagi studia Insomniac Games.

Pomijając sarkazm, bardzo prawdodobnym jest, że Insomniac Games rozpoczęło już prace nad kolejnym Spider-Manem. Studio wydało nową przygodę Ratcheta i Clanka, ciepło przyjętą przez graczy i najwyraźniej sprzedającą się jak świeże bułeczki. Deweloper może więc w spokoju wziąć się za następny projekt, na przykład kontynuację historii Milesa Moralesa. W końcu zarówno oryginalny Spider-Man, jak i jego sequel były wielkimi hitami i zaliczają się do najlepiej sprzedających się tytułów ekskluzywnych Sony. Niemniej na razie zalecamy wstrzymać się z entuzjazmem i czekać na bardziej wiarygodne informacje. Przypomnijmy też, że Insomniac Games pracuje nad niezapowiedzianym tytułem wieloosobowym.

  1. Oficjalna strona studia Insomniac Games
  2. Recenzja gry Marvel's Spider-Man - z wielkimi oczekiwaniami nie przychodzi rozczarowanie
  3. Spider-Man: Miles Morales – poradnik do gry