Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2022, 16:17

Reżyserem artystycznym gry Marvel's Spider-Man 2 został weteran MCU

Davison Carvalho – weteran MCU, który brał udział w produkcji filmów takich jak Doctor Strange czy Thor: Ragnarok – został zatrudniony przez studio Insomniac Games jako reżyser ds. artystycznych w grze Marvel's Spider-Man 2.

W SKRÓCIE:
  • weteran MCU, Davison Carvalho, został zatrudniony przez studio Insomniac Games na stanowisku reżysera ds. artystycznych w grze Marvel's Spider-Man 2;
  • nie wiemy, czym dokładnie zajmie się twórca – biorąc jednak pod uwagę jego dotychczasowe portfolio, można założyć, że na pewno pomoże deweloperowi w opracowaniu interfejsu.

Przynoszę dobre (chyba) wieści dla osób, które czekają na premierę gry Marvel's Spider-Man 2. Opracowujące ją studio Insomniac Games poinformowało wczoraj o zatrudnieniu w lutym 2022 roku Davisona Carvalho na stanowisku reżysera ds. artystycznych (via VGC). Nazwisko to z pewnością jest nieobce sympatykom Marvel Cinematic Universe (MCU) – Carvalho pracował bowiem jako artysta koncepcyjny przy filmach takich jak: Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Doktor Strange, Thor: Ragnarok czy Kapitan Marvel.

Na razie nie wiemy dokładnie, czym zajmie się Davison Carvalho na nowym stanowisku. Biorąc jednak pod uwagę jego dotychczasowy dorobek w branży gier, można pokusić się o przypuszczenie, że pomoże on deweloperowi co najmniej w zaprojektowaniu interfejsu Marvel's Spider-Man 2. Artysta podejmował się w końcu podobnych zadań m.in. przy Mortal Kombat X, Halo Infinite, Lone Echo czy Crucible.

Reżyserem artystycznym gry Marvels Spider-Man 2 został weteran MCU - ilustracja #1
Davison Carvalho. Źródło: IMDb.com (prace graficzne artysty możecie obejrzeć tutaj: https://www.artstation.com/colorblindmess).

OD SPIDER-MANA DO WOLVERINE’A

Co w takim razie porabiają reżyserzy ds. artystycznych, którzy brali udział w produkcji pierwszego Spider-Mana od Sony oraz samodzielnego dodatku do niego z Milesem Moralesem w roli głównej? Grant Hollis i Gavin Goulden – bo o nich mowa – pracują nad inną grą studia, mianowicie Marvel’s Wolverine (tak przynajmniej wynika z opisów ich profili w serwisie LinkedIn).

Zmierzająca na PS5 gra ma być na dość wczesnym etapie rozwoju, ale – co ciekawe – za jej reżyserię odpowiadają Brian Horton i Cameron Christian, którzy wcześniej brali udział w produkcji Marvel's Spider-Man: Miles Morales. Można więc mówić o sporym odpływie twórców ostatnich growych przygód Człowieka-Pająka do tego projektu.

Dla przypomnienia dodam, że Marvel's Spider-Man 2 ma się ukazać na PlayStation 5 w 2023 roku. Swego czasu wiceprezes Marvel Games i redaktor wydawnictwa Marvel Comics, Bill Rosemann, zapewnił, że „dwójka” będzie znacznie mroczniejsza od „jedynki”. Jego zdaniem gracze mogą oczekiwać więcej tego, za co pokochali pierwowzór, w tym „wielu wątków oraz postaci, które pojawiły się w pierwszych dwóch grach”.

E3 2021