filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 czerwca 2022, 14:45

Reżyserka Obi-Wana Kenobiego komentuje szanse na 2. sezon serialu

Reżyserka przygód kultowego mistrza Jedi, Deborah Chow, enigmatycznie odniosła się do możliwości powstania drugiego sezonu Obi-Wana Kenobiego, stwierdzając, że jest więcej historii do opowiedzenia.

Fragment serialu Obi-Wan Kenobi/Disney+

Mimo że serial Obi-Wan Kenobi został stworzony z myślą o jednym sezonie, to w chwili debiutu produkcji na platformie Disney+, momentalnie pojawiły się plotki o możliwej kontynuacji przygód mistrza Jedi. Co ciekawe, nie tylko zachwyceni widowiskiem fani rozbudzili w sobie nadzieję na kolejną porcję opowieści o Obi-Wanie. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że również Ewan McGregor, wcielający się w tytułowego bohatera, jest otwarty na ponowne zwiedzenie odległej galaktyki.

Kontynuacja nie jest wykluczona

To jednak nie koniec ciekawych głosów z ekipy odpowiedzialnej za sukces produkcji. Podczas ostatniego wywiadu dla Radio Times, reżyserka Obi-Wana Kenobiego, Deborah Chow, dosyć tajemniczo opowiedziała o szansach powrotu mistrza Jedi na małe ekrany. Stwierdziła ona, że serial został stworzony w konwencji limitowanej, ale jednocześnie dodała, iż jest jeszcze więcej historii do opowiedzenia.

To jedna wielka opowieść, która ma początek, środek i koniec. Myślę więc, że ta historia została pomyślana jako limitowana... To znaczy, oczywiście można by opowiedzieć więcej. Jest jeszcze 10 lat do Nowej nadziei, a z taką postacią jak Obi-Wan Kenobi, myślę, że nawet samo obserwowanie go, jak czasem podróżuje po pustyni, jest interesujące. Więc kto wie? Trudno to teraz powiedzieć – wyznała reżyserka serialu (via ScreenRant).

Problem z nową historią

Jednak jak wiadomo, łatwiej jest coś powiedzieć niż faktycznie to zrobić. Problemem dla twórców byłoby wymyślenie narracji, która uczyniłaby dalsze losy Obi-Wana Kenobiego wartymi uwagi. Ponowne opuszczenie Tatooine przez rycerza Jedi wiązałoby się z ryzykiem powielenia historii z pierwszego sezonu. Leia odgrywa w nim znaczącą rolę, ponieważ jej bezpieczeństwo jest głównym powodem, dla którego Obi-Wan miałby opuścić Luke'a. O ile przyjemnie jest patrzeć, jak młoda księżniczka wyrusza na przygodę z Jedi, o tyle rozczarowujące byłoby, gdyby hipotetyczny drugi sezon produkcji stąpał po podobnym gruncie.

Póki co pozostaje nam tylko czekać na rozwój sytuacji i wypatrywać ostatniego odcinka serialu Obi-Wan Kenobi, który na platformie Disney+ pojawi się już za kilka dni.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej