Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2021, 18:33

autor: hexx0

Spider-Man 2 mroczniejszy od pierwszej części; „to nasze Imperium kontratakuje”

Wiceprezes Marvel Games, Bill Rosemann, zapowiedział, że Marvel's Spider-Man 2 będzie grą mroczniejszą niż „jedynka” z 2018 roku. Co ciekawe, deweloper porównał produkcje do Gwiezdnych wojen.

Zapowiedź gry Marvel's Spider-Man 2 wywołała ekscytację wśród fanów komiksów i elektronicznej rozrywki. Entuzjazm społeczności wzrósł jeszcze bardziej, gdy okazało się, że trailer zaprezentowany na PlayStation Showcase 2021 nie zawierał CGI, lecz w całości składał się z elementów rozgrywki zarejestrowanych na PlayStation 5. „Dwójka” na zwiastunie wydawała się nieco mroczniejsza niż „jedynka” z 2018 roku, ale trudno było stwierdzić, czy cała gra taka będzie. Wątpliwości rozwiał jednak wiceprezes Marvel Games i redaktor wydawnictwa Marvel Comics, Bill Rosemann.

Spider-Man 2 mroczniejszy od pierwszej części; „to nasze Imperium Kontratakuje” - ilustracja #1
Bill Rosemann. Źródło: SyFy.com.

Wziął on niedawno udział w podcaście z serii This Week In Marvel (jest dostępny tutaj w języku angielskim). Mówił głównie o nadchodzących grach wideo, w tym właśnie o drugiej odsłonie Spider-Mana od Sony. Opisał ją następującymi słowami:

Jeśli pierwszego Spider-Mana potraktujemy jako Gwiezdne wojny [Nową nadzieję – dop. red.], to „dwójka” będzie czymś w rodzaju naszej wersji Imperium [kontratakuje – dop. red.]. Zrobi się trochę mroczniej.

Ktoś z Was może pomyśleć, że odpowiedzialne za growe przygody Człowieka-Pająka studio Insomniac Games podejmie niepotrzebną próbę odejścia od kolorowych, niezbyt poważnych produkcji, z których jest znane, takich jak Sunset Overdrive czy seria Ratchet & Clank. Warto więc przypomnieć, że ta firma stworzyła także trylogię Resistance. Produkcje te łączyły tematykę II wojny światowej i inwazji kosmitów na Ziemię, podejmując mniej żartobliwe zagadnienia.

Warto przypomnieć, że Spider-Man 2 zapowiada się na jedną z dwóch nadchodzących nieco mroczniejszych gier Insomniac Games. Drugą ma być Marvel’s Wolverine, którą również zapowiedziano na PlayStation Showcase 2021. Wspomniany wcześniej Bill Rosemann obiecał, że „wkrótce” dowiemy się, kiedy zadebiutuje ów tytuł, a w międzyczasie polecił dokładnie przestudiować udostępniony trailer w poszukiwaniu easter eggów – co zrobiliśmy już wcześniej.

Z kolei o Marvel’s Spider-Man 2 wiemy na razie tyle, że będzie nam dane wcielić się zarówno w Petera Parkera, jak i znanego z „jedynki” oraz sequela Milesa Moralesa. Bohaterowie połączą siły, aby pokonać Venoma – jednego z bardziej znanych antagonistów Człowieka-Pająka. Gra ma zadebiutować na PS5 w 2023 roku.