Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2013, 13:25

autor: qjin

Space Hulk: Deathwing kolejną grą w świecie Warhammera 40K?

Wygląda na to, że w produkcji znajduje się kolejna gra w uniwersum Warhammera 40,000. Jak wynika z broszury, która pochodzi z nieznanego źródła, nad FPS-em zatytułowanym Space Hulk: Deathwing pracują autorzy E.Y.E. Divine Cybermancy, a premierę datuje się na 2014 rok.

Wygląda na to, że Space Hulk: Deathwing będzie kolejną grą w uniwersum Warhammera 40K - Space Hulk: Deathwing kolejną grą w świecie Warhammera 40K? - wiadomość - 2013-08-25
Wygląda na to, że Space Hulk: Deathwing będzie kolejną grą w uniwersum Warhammera 40K

Na forum NeoGaf udostępniono broszurę reklamową gry Space Hulk: Deathwing, która ma być FPS-ową adaptacją klasycznej gry bitewnej w uniwersum Warhammera 40,000. Na razie tę informację należy potraktować jako nieoficjalną, ale wygląda jak najbardziej wiarygodnie, więc wszystko wskazuje, że do zapowiedzi może dojść niebawem. Gra rzekomo powstaje na silniku Unreal Engine 4, a za produkcję odpowiada studio Streum On (E.Y.E: Divine Cybermancy), które współpracuje z zespołem Cyanide (Blood Bowl, Gra o tron czy Of Orcs and Men). Premiera miałaby nastąpić w bliżej nieokreślonym okresie 2014 roku.

Broszura reklamująca Deathwing (źródło: NeoGaf.com) - Space Hulk: Deathwing kolejną grą w świecie Warhammera 40K? - wiadomość - 2013-08-25
Broszura reklamująca Deathwing (źródło: NeoGaf.com)

Produkcja miałaby zaoferować możliwość zagrania tytułowym członkiem oddziału Deathwing z zakonu Dark Angels wyposażonym w pancerz terminatora, a wzięlibyśmy udział w „desperackiej walce przeciwko obcym zwanym genokradami w klaustrofobicznych korytarzach Space Hulka”. Akcja toczyłaby się zatem w równoległym wymiarze Chaosu, w którym dryfuje wrak wielkości księżyca składający się ze zniszczonych statków, ogromnych asteroid i innych gruzów połączonych w jedność. Skrywają się tam tajemnicze artefakty i starożytne technologie, na które ostrzy sobie zęby wiele groźnych ras, z genokradami na czele. Czyżby otrzymalibyśmy mroczny klimat na miarę chociażby Space Hulka: Vengeance of the Blood Angels?

Co więcej, w trakcie niebezpiecznych misji nabywalibyśmy nowy ekwipunek oraz odblokowywalibyśmy kolejne umiejętności i moce. Zatem w grze pojawiłby się system rozwoju postaci, a jako Librarian rozwinęlibyśmy destrukcyjne moce w jednym czterech drzewek umiejętności.

Space Hulk: Deathwing ma być FPS-em z elementami RPG na silniku Unreal Engine 4 (źródło: NeoGaf.com) - Space Hulk: Deathwing kolejną grą w świecie Warhammera 40K? - wiadomość - 2013-08-25
Space Hulk: Deathwing ma być FPS-em z elementami RPG na silniku Unreal Engine 4 (źródło: NeoGaf.com)

Deathwing byłby kolejną, po produkcji studia Full Control, nową grą ze Space Hulk w tytule. Ale zarazem nie ostatnią z zapowiedzianych produkcji w świecie Warhammera 40K. Niedawno ogłoszono, że trwają prace nad Space Wolf, hybrydą turowej strategii i karcianki powstającą w studiu HeroCraft. Wygląda na to, że firma Games Workshop użyczyła licencji na stworzenie większej liczby w tym intrygującym uniwersum.

Nie podano docelowych platform sprzętowych, ale bardzo prawdopodobne jest wydanie gry na PC oraz konsole nowej generacji – PlayStation 4 i Xboksa One. Co ciekawe, na broszurce widnieje nawet adres strony internetowej – póki co jest ona niedostępna, ale zapewne niedługo doczekamy się zmiany tego stanu rzeczy.