Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2013, 11:25

autor: qjin

GTA V osiągnęło złoty status

Piąta część Grand Theft Auto osiągnęła złoty status, a co za tym idzie prace zostały ukończone, a płyta z grą powędrowała do tłoczni. Wrześniowa premiera produkcji firmy Rockstar nie jest już zagrożona. Ponadto producent oraz koncern Sony wydali stosowny komunikat w sprawie wycieku informacji na temat tytułu.

GTA V ozłocone – gra trafi do sprzedaży 17 września na konsole PS3 i X360 - GTA V osiągnęło złoty status - wiadomość - 2013-08-25
GTA V ozłocone – gra trafi do sprzedaży 17 września na konsole PS3 i X360

Na trzy tygodnie przed światową premierą zostały ukończone prace nad Grand Theft Auto V, kolejnym wielkim sandboksem autorstwa firmy Rockstar Games. Jak poinformowano na oficjalnej stronie internetowej gry, płyta-matka powędrowała do tłoczni i nic już nie powinno zagrozić wielce oczekiwanemu przez miliony graczy na całym świecie wrześniowemu debiutowi.

W oficjalnym oświadczeniu firma Rockstar ustosunkowała się również do wycieku spowodowanego pre-loadem cyfrowej wersji na konsolę PlayStation 3. Z uzyskanych plików wyciągnięto nie tylko informacje na temat fabuły (radzimy ostrożnie przeglądać fora ze względu na spoilery), ale również chociażby – niekompletną jeszcze – listę utworów muzycznych, jakie znajdą się w GTA V.

Niestety, niedawno doszło do wycieku części zawartości GTA V - GTA V osiągnęło złoty status - wiadomość - 2013-08-25
Niestety, niedawno doszło do wycieku części zawartości GTA V

„Niestety, jak wielu z Was już wie, część ludzi, która pobrała cyfrową wersję pre-ordera Grand Theft Auto V poprzez europejski PlayStation Store, miała dostęp do pewnej zawartości gry, co z kolei doprowadziło do wycieku informacji oraz plików media” – stwierdził przedstawiciel firmy Rockstar. Kontynuacja wypowiedzi wygląda następująco: „Jak możecie sobie wyobrazić, jesteśmy niezmierni zawiedzeni wyciekami i spoilerami, które rozpowszechniają się jeszcze przed oficjalną premierą. GTA V jest wynikiem lat ciężkiej pracy wielu ludzi z całego świata i nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani, gdyby ostatecznie podzielilibyśmy się z tym Wami 17 września. Trzymajcie rękę na pulsie – w najbliższym czasie, jeszcze przed oficjalnym debiutem, szykujemy nowe wieści na temat GTA V.”

Pre-order elektronicznego wydania piątej odsłony popularnego cyklu Rockstara został już usunięty z europejskiego PlayStation Store, ale, jak łatwo się domyślić, co raz trafi do Internetu, to pozostaje tam na zawsze. Oficjalny komunikat firmy Sony znajdziecie pod tym adresem.

Grand Theft Auto V zapowiada się na jedną z największych premier bieżącego roku, a może nawet ostatnich kilku lat. Gra ma przytłaczać rozmiarami miasta Los Santos i możliwościami, jakie czekają na graczy, a także zaoferuje tryb sieciowy nie mniej rozbudowany niż kampania fabularna, w której pokierujemy losami trzech różnych bohaterów. Ostatnią porcję świeżych screenów możecie znaleźć w naszym poprzednim newsie.

Gra zaoferuje zarówno rozbudowaną kampanię solo, jak i zmagania sieciowe, które pod wieloma względami nie będą odbiegać od podstawowej zawartości - GTA V osiągnęło złoty status - wiadomość - 2013-08-25
Gra zaoferuje zarówno rozbudowaną kampanię solo, jak i zmagania sieciowe, które pod wieloma względami nie będą odbiegać od podstawowej zawartości

Teraz pozostaje cierpliwie czekać do 17 września 2013 roku, kiedy tytuł zadebiutuje na Xboksie 360 i PlayStation 3. Gra trafi do sprzedaży w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) nakładem firmy Cenega. Dwa tygodnie później wystartuje GTA Online – odrębny moduł przeznaczony do rozgrywki wieloosobowej dla maksymalnie szesnastu graczy.

Kup Grand Theft Auto V dychę taniej!

Nie kupiłeś jeszcze GTA V? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Składając w Sklepie GRY-OnLine zamówienie przedpremierowe na grę, podaj w kasie kod lossantos i zgarnij 10 zł rabatu. Oferta ważna tylko w sprzedaży przedpremierowej.