Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2013, 17:32

autor: qjin

Warhammer 40,000: Space Wolf zapowiedziane – premiera w 2014 roku

W produkcji znajduje się kolejna gra osadzona w uniwersum Warhammer 40K. Space Wolf, bo o niej mowa, będzie karcianą strategią stworzoną przez studio HeroCraft. Premiera odbędzie się w 2014 roku na PC oraz urządzeniach mobilnych.

Warhammer 40K Space Wolf będzie małą grą przeznaczoną na PC i platformy mobilne - Warhammer 40,000: Space Wolf zapowiedziane – premiera w 2014 roku - wiadomość - 2013-08-16
Warhammer 40K Space Wolf będzie małą grą przeznaczoną na PC i platformy mobilne

Firma Games Workshop użyczyła licencji na wyprodukowanie kolejnego tytułu osadzonego w świecie Warhammera 40K. Za Space Wolf odpowiada rosyjskie studio HeroCraft, zajmujące się od wielu lat tworzeniem gier przede wszystkim na platformy mobilne. Ich nowa produkcja, oparta na modelu biznesowym free-to-play, ma zadebiutować w bliżej nieokreślonym okresie 2014 roku na PC oraz urządzeniach z systemami Android i iOS. Udostępniono również pierwsze zrzuty z gry.

Walka będzie rozgrywać się w turach z użyciem talii kart - Warhammer 40,000: Space Wolf zapowiedziane – premiera w 2014 roku - wiadomość - 2013-08-16
Walka będzie rozgrywać się w turach z użyciem talii kart

„HeroCraft zaprezentuje nam unikatową i ekscytującą wizję gry opartą na barbarzyńskim rozdziale historii oddziału kosmicznych marines – Space Wolf” – ujawnił w komunikacie prasowym Jon Gillard, prezes firmy Games Workshop. Na temat nadchodzącej produkcji wypowiedział się również Alexey Sazono, kierownik ds. marketingu i sprzedaży w studiu HeroCraft: „Wszyscy jesteśmy niezmiernie podekscytowani współpracą z Games Workshop przy tym projekcie, szczególnie nasz zespół składający się nie tylko z weteranów branży, ale także fanów, którzy znają od podszewki uniwersum Warhammer 40K”.

Grafika ma być w pełni trójwymiarowa - Warhammer 40,000: Space Wolf zapowiedziane – premiera w 2014 roku - wiadomość - 2013-08-16
Grafika ma być w pełni trójwymiarowa

Warhammer 40K: Space Wolf ma być miksem taktycznej turowej strategii i karcianki. Gra ma zaoferować kampanię przeciwko oddziałom Necrons i Word Bearers. Akcja ma skupiać się przede wszystkim na pojedynkach z użyciem talii kart odpowiadających za wykonywanie ruchów na planszy, wyposażenie jednostek (opisane statystykami) czy ataki skierowane ku wrogom. Walki zostaną przedstawione w zróżnicowanym trójwymiarowym środowisku.

HeroCraft to założona w 2001 roku rosyjska firma. Od przeszło dekady zajmuje się projektowaniem gier na urządzenia mobilne, serwisy społecznościowe oraz komputery PC – od początku istnienia udało im się stworzyć dziesiątki, jeśli nie setki pomniejszych tytułów.