Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2013, 16:07

autor: qjin

Thief wyjdzie z cienia w lutym 2014 roku - opublikowano zwiastun fabularny

Studio Eidos Montreal wraz z firmą Square Enix ujawniło datę premiery najnowszej części Thief, kontynuacji przygód złodzieja Garretta. Gra zadebiutuje na PC, PlayStation 3 i 4 oraz Xboksach 360 i One pod koniec lutego 2014 roku. Opublikowano również nowy zwiastun promujący skradankę.

W restart serii Thief zagramy pod koniec lutego przyszłego roku - Thief wyjdzie z cienia w lutym 2014 roku - opublikowano zwiastun fabularny - wiadomość - 2013-08-16
W restart serii Thief zagramy pod koniec lutego przyszłego roku

Wiemy, kiedy dokładnie zadebiutuje najnowsza odsłona serii Thief tworzona przez studio Eidos Montreal, autorów wydanej w 2011 roku gry Deus Ex: Human Revolution. W postać Garretta ponownie wcielimy się 25 lutego (USA) i 28 lutego 2014 roku (Europa) na wszystkich zapowiedzianych platformach sprzętowych. Dzisiaj udostępniono również nowy renderowany zwiastun, promujący przygody tytułowego złodzieja przed nadchodzącymi targami Gamescom.

Opublikowany materiał wideo przedstawia zarys fabularny czwartej części Thief, która ma być restartem popularnej serii skradanek. Garrett zostanie tym razem uwikłany w konflikt pomiędzy niejakim Baronem oraz jego przeciwnikami, zjednoczonymi pod przywództwem Oriona, w metropolii nazwanej City. O grze dowiedzieliśmy się już stosunkowo dużo – w naszych poprzednich newsach możecie szerzej przeczytać o mechanice rozgrywki, nowym aktorze wcielającym się w głównego bohatera czy kulisach produkcji. O tym, jak gra powstająca na silniku Unreal 3 prezentowała się w wersji udostępnionej na targach E3, przeczytacie w artykule autorstwa UV-a. Co więcej, dzisiaj firma Square-Enix zaprezentowała oficjalną okładkę pudełkowego wydania nowego Thiefa:

Square-Enix udostępniło wizualizację pudełkowego wydania gry - Thief wyjdzie z cienia w lutym 2014 roku - opublikowano zwiastun fabularny - wiadomość - 2013-08-16
Square-Enix udostępniło wizualizację pudełkowego wydania gry

Tytułu nie zabraknie na targach Gamescom, które odbędą się w Kolonii w dniach 21-25 sierpnia tego roku. Mimo plotek o problemach na pewnym etapie produkcyjnym, nowy Thief jest już coraz bliżej wyjścia z cienia po latach nieobecności na PC oraz konsolach. Przypomnijmy, że Deadly Shadows, ostatnia część serii, ukazała się ponad 9 lat temu. Miejmy nadzieję, że reboot sprosta oczekiwaniom fanów tego kultowego cyklu. Docelowo gra miała ukazać się tylko na PC oraz PlayStation 4 i Xboksie One, ale twórcy ostatecznie postanowili wydać ją także na konsolach obecnej generacji.