Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2013, 17:53

Przygodówka Dracula 5: The Blood Legacy zadebiutuje pod koniec roku

Firma Microids zapowiedziała grę Dracula 5: The Blood Legacy, czyli kolejną odsłoną popularnego cyklu przygodówek. Produkcja powstaje z myślą o pecetach oraz urządzeniach mobilnych i trafi do sprzedaży pod koniec roku.

Przygodówka Dracula 5: The Blood Legacy zadebiutuje pod koniec roku - ilustracja #1

Wypuszczona kilka miesięcy temu czwarta odsłona przygodówkowego cyklu Dracula miała niezbyt udane zakończenie. W pewnym momencie kampania po prostu się urywała, pozostawiając graczom jedynie obietnicę, że „dalszy ciąg nastąpi”. Teraz autorzy, czyli ludzie ze studia Koalabs, zapowiedzieli grę Dracula 5: The Blood Legacy, w której zawarty zostanie finał całej historii.

  1. Dracula 5: The Blood Legacy – strona oficjalna

Produkcja powstaje z myślą o pecetach oraz urządzeniach mobilnych opartych na systemach iOS i Android. Premiera zapowiadana jest na końcówkę tego roku. Gra ukaże się pod szyldem marki Microids.

Na razie informacje na temat Dracula 5: The Blood Legacy są dosyć skromne. Fabuła rozpocznie się dokładnie w tym samym miejscu, w którym zakończyła się kampania Dracula 4: The Shadow of the Dragon. Ponownie wcielimy się w Ellen Cross - specjalistę od renowacji starych dzieł sztuki, którą powoli zabija rzadka choroba krwi. Bohaterka spróbuje odkryć prawdę kryjącą się za ponownym pojawieniem się obrazów dawno uznanych za zaginione. Autorzy obiecują, że podczas przygody odwiedzimy wiele lokacji w różnych punktach całego globu i poznamy liczne postacie o trudnych do rozgryzienia motywacjach.

Pod względem rozgrywki Dracula 5: The Blood Legacy stanowić ma tradycyjną przygodówkę. Większość czasu spędzimy zatem na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Dracula 4: The Shadow of the Dragon było sporym rozczarowaniem, zwłaszcza w porównaniu z poprzednimi odsłonami, więc mamy nadzieję, że część piąta będzie znacznie lepsza i okaże się godną kontynuacją cyklu.