Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka Dracula 5: The Blood Legacy (PC)
OkładkaDracula 5: The Blood Legacy (PC)

Dracula 5: The Blood Legacy

Kontynuacja serii przygodówek, osnutych wokół legendy najsłynniejszego współczesnego wampira.

Przygodowe | FPP | point-and-click | horror | wampiry

Dracula 5: The Blood Legacy Premiera

29lis2013

PC

29kwi2014

iOS AND

Dracula 5: The Blood Legacy to kontynuacja serii gier przygodowych, opowiadających o najsłynniejszym wampirze wszechczasów. Podobnie jak poprzednia część gry, gra została opracowana przez studio Koalabs i została wydana nakładem francuskiego duetu Microids/Anuman Interactive.

Fabuła gry jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń, znanych z czwartej odsłony gry zatytułowanej The Shadow of the Dragon i stanowi zwieńczenie historii, nieoczekiwanie przerwanej w finale poprzedniej części. Ponownie przyjdzie nam więc wcielić się w Ellen Cross – młodą kobietę zajmującą się konserwacją dzieł sztuki i cierpiącą na rzadką, śmiertelną chorobę krwi. Nasza protagonistka spróbuje wyjaśnić do końca tajemnicę zaginionych obrazów, które po latach niespodziewanie odnajdują się w różnych częściach Europy. Okazuje się, że szlak wędrówki wiedzie tropami legendarnego księcia ciemności.

Podczas gry będziemy mogli odwiedzić wiele lokacji, umiejscowionych w różnych częściach globu i spotkać mnóstwo postaci niezależnych, z których każda kieruje się swoimi własnymi motywacjami. Wzorem klasycznych przygodówek, rozgrywka sprowadza się do eksploracji, prowadzenia rozmów i rozwiązywania rozmaitych zagadek logicznych o różnym stopniu trudności. Akcja gry ukazana jest w typowej dla serii perspektywie pierwszoosobowej, z równie klasycznym interfejsem point-and-click.

The Blood Legacy stanowi swoistą kontynuację części czwartej, nie tylko w warstwie fabularnej, ale i pod względem technicznym. Ponieważ oba tytuły dzieli zaledwie kilka miesięcy, oprawa audiowizualna reprezentuje podobny poziom i nie odbiega od tej znanej z poprzedniej odsłony serii. Ponownie mamy więc do czynienia ze szczegółową, prerenderowaną grafiką, a w klimat opowieści umiejętnie wprowadza nas klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dracula 5: The Blood Legacy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dracula 5: The Blood Legacy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTS 250 lub lepsza)
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
PC
iOS
AND