Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2023, 20:29

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Sony zawarło strategiczne partnerstwo z koreańskim gigantem, by podbić nowy rynek

Firma Sony Interactive Entertainment rozpoczyna współpracę z koreańskim NCsoft. Zawarte partnerstwo ma skupić się na rynku mobilnym i „jeszcze dalej przesunąć granice gamingu”.

Źródło fot. Sony
i

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że firma Sony Interactive Entertainment zawarła nowe partnerstwo. Japoński gigant rozpoczyna współpracę z południowokoreańskim wydawcą i producentem gier, NCsoft. Jak twierdzą prezesi obu przedsiębiorstw, jest to strategiczne posunięcie, które zostanie wykorzystane w „różnych obszarach biznesowych”.

Wygląda na to, że Sony szykuje sobie w ten sposób grunt do spróbowania sił na rynku mobilnym. W informacji prasowej wyszczególniony został bowiem technologiczny potencjał firmy NCsoft właśnie w sektorze gier na urządzenia przenośne. Według Jima Ryana, CEO Sony:

Współpraca z NCsoft wspiera naszą strategię wyjścia poza konsole i poszerzenia zasięgu PlayStation na szerszą publiczność. Podobnie jak SIE, NCsoft podziela podobną wizję tworzenia wysokiej jakości, wpływowych doświadczeń rozrywkowych dla graczy na całym świecie i cieszymy się, że możemy współpracować, aby jeszcze dalej przesuwać granice gamingu.

W portfolio NCsoft znajduje się szereg produkcji przeznaczonych właśnie na urządzenia mobilne (m.in. Lineage W czy Aion: Legions of War). Nie jest jednak wykluczone, że w ramach partnerstwa z Sony ukażą się nowe gry na konsole PlayStation z gatunku MMO, z których to koreański gigant jest najbardziej znany – wspomnijmy chociażby o popularnym Aion czy seriach Guild Wars oraz Lineage. Obecnie firma pracuje m.in. nad Throne and Liberty.

Warto wspomnieć o tym, że informacje na temat tego, iż Sony prowadzi rozmowy z NCsoft, pojawiły się już w lipcu tego roku. Wtedy serwis MTN Korea donosił, że Japończycy dążą do współpracy z kilkoma innymi koreańskimi firmami: Pearl Abyss (Black Desert Online), Com2uS (Skylanders: Ring of Heroes) oraz Neowiz (Lies of P). Każdy z tych wydawców ma doświadczenie na rynku gier mobilnych, co jest kolejną wskazówką co do tego, że Sony coś w tym temacie szykuje. Być może ujrzymy wkrótce porty „ekskluzywów” z PlayStation lub ich spin-offy na urządzenia z Androidem i iOS.

  1. Sony Interactive Entertainment - oficjalna strona
  2. NCsoft - oficjalna strona