Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2016, 11:28

autor: Adrian Werner

Sony pracuje nad grą o Dzikim Zachodzie?

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że firma Sony Interactive Entertainment pracuje nad grą osadzoną na Dzikim Zachodzie. Źródłem pogłosek jest galeria obrazów Ioana Dumitrescu, artysty specjalizującego się w grafikach koncepcyjnych.

Mamy nadzieje, że plotki o grze znajdą pokrycie w rzeczywistości.  - Sony pracuje nad grą o Dzikim Zachodzie? - wiadomość - 2016-04-28
Mamy nadzieje, że plotki o grze znajdą pokrycie w rzeczywistości.

Gry osadzone na Dzikim Zachodzie nie trafiają się często, ale spory odsetek z nich prezentuje wysoką jakość, więc z nadzieją wypatrujemy każdej nowej produkcji w tych klimatach. Teraz wiele wskazuje, że swoich sił w gatunku interaktywnych westernów chce spróbować firma Sony Computer Entertainment. Źródłem tych spekulacji jest specjalizujący się w grafikach koncepcyjnych artysta Ioan Dumitrescu.

Wrzucił on na swój profil w serwisie Artstation trzy obrazy pokazujące różne scenki z Dzikiego Zachodu, które opisane były jako grafiki z nieujawnionego projektu firmy Sony Computer Entertainment. Dumitrescu chyba szybko zrozumiał, że pokazał coś, co na razie powinno zostać w ukryciu, gdyż materiały zostały wkrótce usunięte. Mleko już się jednak rozlało i kilka osób zdążyło wpierw zrobić screeny.

Sony pracuje nad grą o Dzikim Zachodzie? - ilustracja #2
Sony pracuje nad grą o Dzikim Zachodzie? - ilustracja #3

Warto wspomnieć, że Ioan Dumitrescu wcześniej współpracował już z Sony Computer Entertainment przy innych projektach. Oczywiście, wszystko to nie oznacza wcale, że firma na pewno po cichu tworzy grę osadzoną w klimatach westernu, gdyż produkcja mogła zostać skasowana, albo może nigdy nie wyszła poza etap koncepcyjny.

Mamy jednak nadzieję, że Sony w rzeczywistości pracuje w tajemnicy nad takim projektem. Olbrzymi sukces Red Dead Redemption (ponad 14 milionów sprzedanych egzemplarzy) pokazał, że gracze lubią klimaty Dzikiego Zachodu, co wydatnie zwiększyło zainteresowanie innych firm tą kategorią. Zaowocowało to sporym wysypem mniejszych projektów, takich jak Hard West, Secret Ponchos, A Fistful of Gun czy Westerado: Double Barreled. Naturalnym wydaje się, że prędzej czy później za tymi skromnymi grami podążą wysokobudżetowe superprodukcje.

  1. Ioan Dumitrescu - oficjalna strona artysty

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach