Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2010, 10:09

SOCOM 4 - nowe screeny i sylwetka dowódcy oddziału

Najnowsza aktualizacja oficjalnego europejskiego bloga PlayStation przybliżyła nam postać Cullena Graya – głównego bohatera najnowszej odsłony cyklu SOCOM.

Najnowsza aktualizacja oficjalnego europejskiego bloga PlayStation przybliżyła nam postać Cullena Graya – głównego bohatera najnowszej odsłony cyklu SOCOM.

 

SOCOM 4 - nowe screeny i sylwetka dowódcy oddziału - ilustracja #1

 

Cullen Gray ukończył z wyróżnieniem wojskową uczelnię, po krórej rozpoczął służbę w oddziałach specjalnych. Jego dokonania zwróciły uwagę dowódców sił NATO, którzy uznali go za idealnego kandydata do nowego eksperymentalnego programu. Inicjatywa LDR zakładała, że kosztowne i zakrojone na szeroką skalę operacje wojskowe mogłyby zostać zoptymalizowane poprzez wykorzystanie elitarnych oddziałów, które na własne rękę i bez wsparcia wykonywałyby zadania głęboko na terytorium wroga.

SOCOM 4 - nowe screeny i sylwetka dowódcy oddziału - ilustracja #2

Przygotowując się do wzięcia udziału w tym programie Gray trenował z oddziałami specjalnymi z całego świata. Jego szkolenie obejmowało ponadto naukę języków i lokalnych dialektów, technik gromadzenia i analizowania informacji oraz metod walki partyzanckiej. Ostatecznym rezultatem było powstanie Międzynarodowych ISF (International Security Force) - siatki perfekcyjnie przygotowanych oddziałów, które w razie potrzeby w ciągu 48 godzin mogły być wysłane w każdy zakątek Ziemi.

SOCOM 4 - nowe screeny i sylwetka dowódcy oddziału - ilustracja #3

Gray brał udział w operacjach na całym świecie. Podczas pobytu w Azji Południowo Wschodniej zaginał w akcji na wiele miesięcy, by ostatecznie zostać odbity z niewoli przez siły sprzymierzone. Graya awansowano następnie na Dowódcę Operacyjnego i w tej roli prowadził do boju oddziały w Algierii, Północnej Korei oraz Iranie. Wysoka inteligencja, naturalne zdolności przywódcze, duże doświadczenie oraz doskonała kondycja fizyczna czynią z niego niezwykle skutecznego żołnierza. Jego przełożonych martwi jednak stan jego psychiki. Wielomiesięczna niewola zmieniła coś w jego osobowości. Stał się zamknięty w sobie oraz cyniczny. Nie brata się z towarzyszami broni i nie toleruje niekompetencji.

SOCOM 4 - nowe screeny i sylwetka dowódcy oddziału - ilustracja #4