Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2020, 11:26

autor: Adrian Werner

SnowRunner - patch 5.0 doda nową mapę i ulepszenia save'ów

Poznaliśmy datę premiery i zawartość patcha 5.0 do gry SnowRunner. Aktualizacja m.in. zaoferuje nową mapę, zniesie limit jednego save’a i wprowadzi ulepszenia dla modów.

SnowRunner - patch 5.0 doda nową mapę i ulepszenia saveów - ilustracja #1
Patch zadebiutuje w przyszłym tygodniu.
Patch 5.0 to m.in.:
 1. dodatkowa mapa (Taymyr Rift) z nowymi misjami;
 2. opcja posiadania wielu save’ów;
 3. dodatkowe skórki;
 4. ulepszenia multiplayera;
 5. działające lusterka w wersjach konsolowych;
 6. ulepszenia dla osób korzystających z modów na PC.

Studio Saber Interactive zdradziło szczegóły kolejnej aktualizacji do gry SnowRunner, czyli symulatora ciężarowych pojazdów terenowych. Patch opatrzony zostanie numerem 5.0 i ukaże się 9 czerwca, równocześnie na pecetach i konsolach.

Aktualizacja wzbogaci grę o dodatkową mapę Taymyr Rift z nowymi misjami. Otrzymamy również dwie skórki (Derry Longhorn 3194 i KHAN Lo4F) oraz opcję tworzenia wielu save’ów zamiast tylko jednego, jak jest to obecnie. Ponadto podczas zabawy w multiplayerze gracze będą mogli wspólnie zmieniać region, w którym toczy się rozgrywka.

Patch 5.0 wprowadzi również zmiany tylko w wersjach na konkretne platformy. Wydania konsolowe wreszcie otrzymają działające lusterka, czyli coś, czym pecetowcy cieszą się od dawna. Aby uczcić ten fakt, wypuszczono nowy zwiastun, który możecie obejrzeć powyżej.

Z kolei elementy patcha dostępne tylko na PC koncentrują się na modach. Otrzymamy licznik zainstalowanych modyfikacji oraz możliwość korzystania ze swobodnej kamery do oglądania fanowskich map. Ponadto dodana zostanie opcja konfigurowania efektu force feedback dla graczy z kierownicami.

Przypomnijmy, że SnowRunner ukazał się 20 kwietnia tego roku, równocześnie na PC i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem. Wersja pecetowa uzyskała średnią ocen na poziomie 82% według serwisu Metacritic. W przypadku wydania na XONE jest to 81%, a PS4 - 80%.

 1. Strona projektu MapRunner
 2. SnowRunner to samochodowe Death Stranding – ale bez dziwactw Kojimy
 3. SnowRunner - poradnik do gry
 4. Oficjalna strona gry