Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2013, 12:20

autor: Sarge

SimCity w rękach ponad 20 tysięcy polskich graczy

SimCity może pochwalić się jednym z najlepszych otwarć branży gier wideo w 2013 roku. Taką informacją podzieliła się firma Electronic Arts Polska, która ujawniła wyniki sprzedaży najnowszego dzieła studia Maxis w naszym kraju.

Firma Electronic Arts Polska poinformowała, że gra SimCity sprzedała się do tej pory w naszym kraju w liczbie ponad 20 tysięcy egzemplarzy. Niedawno dowiedzieliśmy się, że na całym świecie produkcja studia Maxis znalazła 1,1 miliona nabywców.

Rodzimy dystrybutor porównał liczbę 20 tysięcy sprzedanych egzemplarzy do populacji takich miast jak Wieliczka, Reda, Kamienna Góra, Józefów, czy Gostyń. Oprócz tego ogłoszono, że SimCity może pochwalić się jednym z najlepszych otwarć branży gier wideo w 2013 roku. Nie zmienił tego nawet fakt, że tuż po premierze tytuł miał sporo problemów z serwerami.

SimCity nabyło ponad 20 tysięcy polskich graczy w niecały miesiąc od premiery - SimCity w rękach ponad 20 tysięcy polskich graczy - wiadomość - 2013-04-04
SimCity nabyło ponad 20 tysięcy polskich graczy w niecały miesiąc od premiery

Z nową odsłoną SimCity związanych jest też kilka innych, ciekawych danych liczbowych, którymi podzieliła się firma Electronic Arts Polska. Dowiedzieliśmy się na przykład, że każdego dnia aktywnością wykazuje się 750 tysięcy miast. Gracze zbudowali łącznie 200 milionów kilometrów dróg, co wystarczyłoby na okrążenie Ziemi 5 tysięcy razy lub objechanie całej Polski wzdłuż jej granic 57 140 razy.

SimCity to kolejna część serii symulatorów rozwoju miasta, która ukazała się naszym kraju 7 marca wyłącznie na PC w polskiej wersji językowej. Gracze wcielają się w burmistrza nowo powstałego miasta i muszą zająć się jego rozwojem gospodarczym, ekonomicznym i handlowym. W stosunku do poprzednich odsłon usprawniono mechanikę zabawy, zaimplementowano nowy silnik graficzny i wprowadzono kilka opcji społecznościowych.