Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2013, 10:00

autor: Sarge

SimCity znalazło 1,1 mln nabywców. EA rozdaje gry posiadaczom produkcji

W ciągu dwóch tygodni od premiery, nowa odsłona SimCity sprzedała się w liczbie ponad 1,1 miliona sztuk. Firma Electronic Arts ujawniła listę gier oferowanych bezpłatnie dla posiadaczy SimCity. Gracze mogą wybrać jedną produkcję spośród takich tytułów jak Dead Space 3, Mass Effect 3, Battlefield 3, Medal of Honor: Warfighter, Need for Speed: Most Wanted, czy SimCity 4.

Firma Electronic Arts ujawniła aktualne wyniki sprzedaży najnowszej odsłony serii SimCity, ostro krytykowanej za poważne problemy z serwerami. Wydawca przedstawił także listę gier, spośród których posiadacze SimCity mogą zupełnie za darmo pobrać wybraną produkcję.

W ciągu dwóch tygodni od premiery sprzedano na całym świecie ponad 1,1 miliona egzemplarzy SimCity. Co ciekawe, ok. 54% tej liczby to kopie zakupione w cyfrowej dystrybucji. Jest to kolejny dowód rosnącej popularności tej formy sprzedaży. Premiera SimCity pomogła również w ustanowieniu nowego rekordu - w pewnym momencie w usłudze Origin zalogowanych było jednocześnie ok. 1,3 miliona użytkowników.

Mimo problemów z serwerami, wielu graczy zdecydowało się na zakup SimCity - SimCity znalazło 1,1 mln nabywców. EA rozdaje gry posiadaczom produkcji - wiadomość - 2013-03-19
Mimo problemów z serwerami, wielu graczy zdecydowało się na zakup SimCity

Firma Electronic Arts podzieliła się przy okazji kilkoma innymi statystykami. Dowiedzieliśmy się na przykład, że do tej pory wszyscy gracze spędzili w świecie SimCity łącznie ponad 15 milionów godzin. Przez ten czas stworzono 5,7 milionów miast i postawiono 780 milionów budynków. Gracze wybudowali łącznie tyle kilometrów dróg i torów kolejowych, że byłyby one w stanie okrążyć Ziemię ponad 40 tysięcy razy.

Oprócz tego wydawca przedstawił listę gier w wersji cyfrowej na Origin, spośród których nabywcy SimCity będą mogli wybrać jedną za darmo w ramach rekompensaty za problemy z serwerami po premierze. Na skorzystanie z tej oferty będą mogły pozwolić sobie osoby, które kupią i aktywują SimCity do 26 marca (godzina 7:59). Strona internetowa umożliwiająca ściągnięcie bezpłatnej gry będzie udostępniana stopniowo, najpóźniej do 22 marca o godzinie 1:00 w nocy. Wybrany tytuł trzeba będzie pobrać do 31 marca (godzina 7:59), bo później promocja nie będzie już dostępna. Listę darmowych produkcji znajdziecie poniżej, a po szczegółowe informacje odsyłamy pod ten adres.

Bezpłatne gry do wyboru dla posiadaczy SimCity:

  1. Battlefield 3 (Edycja Standardowa)
  2. Bejeweled 3
  3. Dead Space 3 (Edycja Standardowa)
  4. Mass Effect 3 (Edycja Standardowa)
  5. Medal of Honor: Warfighter (Edycja Standardowa)
  6. Need for Speed: Most Wanted (Edycja Standardowa)
  7. Plants vs Zombies
  8. SimCity 4 (Edycja Deluxe)

W SimCity gracze wcielają się w burmistrza nowo powstałego miasta i muszą zająć się jego rozwojem gospodarczym, ekonomicznym i handlowym. Od premiery czwartej części cyklu minęło 10 lat i przez ten czas twórcy postarali się o kilka zmian, z rozwinięciem rozgrywki sieciowej na czele. Oprócz tego usprawniono mechanikę zabawy, zaimplementowano nowy silnik graficzny i wprowadzono kilka opcji społecznościowych. Niestety, w grze możemy tworzyć stosunkowo niewielkie miasta – twórcy nie wykluczają jednak możliwości ich powiększenia w przyszłości.

  1. Darmowa gra dla posiadaczy SimCity – najczęściej zadawane pytania
  2. Recenzja gry SimCity – duże problemy małego miasta