Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2015, 12:45

autor: Pirlond

Sid Meier's Starships - zobacz obszerną prezentację gry

Wczoraj wieczorem w internecie odbyła się prezentacja zapowiedzianej niedawno gry Sid Meier’s Starships. W jej trakcie twórcy pokazali pierwsze fragmenty rozgrywki z nadchodzącej produkcji, w której gracze będą mogli przejąć kontrolę nad flotą okrętów kosmicznych.

Sid Meier’s Starships jest kolejną grą studia Firaxis Games, nad którą pracuje niewielki zespół dowodzony przez samego Sida Meiera. Jej akcja została osadzona w swiecie znanym z Civilization: Beyond Earth, ale w przeciwieństwie do tej wydanej kilka miesięcy temu produkcji, gracze przejmą kontrolę nie nad całą kolonią, a flotą statków, a jednym z ich zadań będzie rozwój galaktycznej federacji i zwiększenie jej wplywów. Wczoraj wieczorem odbyła się transmitowana w internecie za pośrednictwem serwisu Twitch prezentacja tytułu, w trakcie której pokazano obszerny fragment rozgrywki. Jeśli nie mieliście okazji obejrzeć demonstracji, nic straconego – deweloperzy udostępnili bowiem jej zapis, który znajdziecie w okienku powyżej.

W Sid Meier’s Starships walki toczone będą w turach - Sid Meier's Starships - zobacz obszerną prezentację gry - wiadomość - 2015-01-30
W Sid Meier’s Starships walki toczone będą w turach

Na opublikowanym materiale można zobaczyć między innymi rozbudowany system modyfikacji okrętów, w ramach którego gracze będą mogli zmienić rolę pełnioną przez dany statek poprzez zamontowanie w nim odpowiednich części. Twórcy pokazali także rozgrywaną w turach walkę – bitwy toczą się na generowanych proceduralnie mapach podzielonych na heksy, zaś wykonywanie poszczególnych ruchów zużywa energię jednostek. Prezentacja opatrzona została komentarzem biorącego w niej udział Sida Meiera.

Docelowo gra ma w bliżej niesprecyzowany sposób zostać zintegrowana z Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth, ale szczegółów na ten temat na razie brak. Premiera zaplanowana jest na wiosnę tego roku.

Sid Meier’s Starships to produkcja osadzona w uniwersum znanym z Civilization: Beyond Earth. Gra jest kosmiczną strategią, w której gracze przejmują kontrolę nad flotą statków, a głównym zadaniem jest rozwój galaktycznej federacji. W trakcie zabawy trzeba będzie wykonać rozmaite misje polegające m.in. na ochronie planet i ich mieszkańców. Tytuł ma pojawić się na PC, komputerach klasy Mac oraz na iPadach (niewykluczona jest też wersja na Androida).