Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2015, 19:11

autor: Ender

Sid Meier's Starships – gra zadebiutuje w połowie marca

Zapowiedziana na początku roku gra Sid Meier's Starships, a więc nowa strategia twórców serii Civilization, pozwalająca nam zarządzać flotą statków kosmicznych, trafi do graczy w połowie marca. Tytuł zadebiutuje równocześnie na komputerach PC oraz urządzeniach mobilnych korzystających z systemu iOS.

Tytuł jest pobocznym projektem twórców Civilization, nad którym pracował niewielki zespół w studiu Friaxis Games - Sid Meier's Starships – gra zadebiutuje w połowie marca - wiadomość - 2015-02-24
Tytuł jest pobocznym projektem twórców Civilization, nad którym pracował niewielki zespół w studiu Friaxis Games

Sid Meier’s Starships to kolejna gra studia Firaxis Games, której powstawanie nadzoruje Sid Meier, legendarny twórca serii Civilization. Produkcja została zapowiedziana oficjalnie w połowie stycznia. Zaskoczyło to graczy, którzy spodziewali się, że Firaxis w pierwszej kolejności skupi się raczej na przygotowaniu dodatku dla wydanego niedawno Civilization: Beyond Earth. Okazało się jednak, że nowy projekt nie ma ambicji pełnoprawnych przedstawicieli serii Civilization i jest pobocznym tytułem, nad którym pracuje niewielki zespół deweloperski. Dziś twórcy potwierdzili, że Sid Meier's Starships zadebiutuje w dystrybucji cyfrowej 12 marca tego roku. Pojawi się on równocześnie na komputerach PC oraz urządzeniach mobilnych korzystających z systemu iOS. Sugerowana cena została ustalona na poziomie 14,99 dolarów (ok. 54 zł). Ma ona odzwierciedlać wielkość gry oraz jej względnie niewielki budżet.

Akcja Sid Meier's Starships została osadzona w świecie znanym z Civilization: Beyond Earth, ale w przeciwieństwie do tej produkcji, gracze przejmują kontrolę nie nad całą kolonią, ale flotą statków kosmicznych. Jednym z podstawowych zadań w grze jest rozwój naszej frakcji oraz zwiększenie jej wpływów w galaktyce. Cel ten osiągamy zarówno dzięki zręcznej dyplomacji jak i walkom z wrogimi stronnictwami. Ostatnio deweloperzy podzielili się obszernymi fragmentami gameplayu. Pozwalają one lepiej zorientować się w przebiegu i mechanice zabawy, a także w liczbie oraz rodzaju wyzwań jakie czekają na graczy.

  1. Oficjalna strona Sid Meier's Starships
  2. Oficjalna strona internetowa studia Firaxis Games
  3. Sid Meier - człowiek, który ucywilizował gry