War Thunder z nową aktualizacją - pojawiły się legendarne bombowce i czołg Maus
Studio Gaijin Entertainment udostępniło kolejną aktualizację gry War Thunder. Najnowszy patch wprowadził do zabawy nowe bombowce, kolejne pojazdy lądowe, zmiany w modelu zniszczeń i wiele innych.
Kamil Zwijacz
Studio Gaijin Entertainment, odpowiedzialne za grę MMO War Thunder, po raz kolejny zaktualizowało swoją produkcję. Patch 1.47, ochrzczony mianem Big Guns (Duży Kaliber), wnosi do zabawy przede wszystkim legendarne bombowce, w tym takie maszyny jak A-20-G25 (zastąpi model A-20G-30), B57B, B29, IŁ-2 1941 czy też J2M4 Kai. To jednak dopiero początek nowości. Twórcy oddali w ręce wirtualnych czołgistów lornetkę i widok kierowcy, usprawnili oprawę graficzną (m.in. smugi kondensacyjne) i nie tylko.
Warto również zauważyć, że w produkcji pojawił się także legendarny, potężny niemiecki czołg Panzerkampfwagen Maus, który powstał tylko w dwóch prototypowych egzemplarzach i nigdy nie wyjechał na pole walki. Dodatkowo w przypadku jednostek naziemnych zatroszczono się o zwiększoną interakcję pojazdów z nawierzchnią. Szczegółową rozpiskę aktualizacji znajdziecie w tym miejscu (patch został omówiony również na powyższym materiale wideo), natomiast poniżej prezentujemy kilka wybranych elementów.

Aktualizacja 1.47 w skrócie:
- dwa nowe widoki (lornetka oraz widok kierowcy);
- zmiany graficzne (smugi kondensacyjne, ulepszona roślinność, zabrudzenia);
- tryb asystenta kierowcy;
- nowe pojazdy w Wojskach Lądowych (m.in. M26E1, Marder III H i T-28E);
- zmiany w modelu zniszczeń w Wojskach Lądowych i lotnictwie;
- wprowadzono możliwość wyboru punktu odrodzenia, korzystając z mapy taktycznej;
- zmiany w wybranych lokacjach (Kubań, Mozdok, Karelia, Europa Wschodnia, Kamienna Forteca);
- nowe samoloty;
- zmiany w modelu lotu;
- wprowadzono nowe dźwięki;
- pojawiły się kolejne kamuflaże i odznaczenia.
War Thunder to popularna gra MMO, dostępna na komputerach PC oraz na konsoli PlayStation 4. Pierwotnie produkcja oferowała tylko walki lotnicze, jednak od maja 2014 roku można także bawić się pojazdami naziemnymi, w związku z czym tytuł od blisko roku konkuruje na tym poletku ze słynnym World of Tanks firmy Wargaming.

GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic
- patche i aktualizacje
- Gaijin Entertainment
- PC
Komentarze czytelników
Casdtiel18k Junior
Na moim kompie który ma parametry : AMD FX-6300 Nvidia GTX 650 1gb i 4gbram 1333mhz odczułem w tym patchu wieli skok FPS. Wcześniej w patchu 1.45 na wysokich miałem 32fps a tera w 1.47 mam maksymalne i 40-60fps :)
Wargejming powinien uczyć się jak optymalizować gry od gadzin
zanonimizowany23874 Legend
A jak ktoś gra jedną nacją? Też nie ma nic.
Zalezy od tego jakie bonusy wyhaczyles. Jesli zlapales 10x 10% jestes w plecy w stosunku do starego. Jesli zlapales 10x 10% do SL... jestes jeszcze bardziej w plecy. Jesli 2x +75% czy 1x 150% mozesz wyjsc na plus ale nie musisz (jesli wejdzie ci na przegranej)
a ty robisz aferę bo już nie dostajesz 2x więcej expa za jedną gre dziennie.
ta "afere" robi wiecej ludzi niz tylko ja. Poczekamy zobaczymy jak bedzie wygladala aktywnosc graczy. Przez ostatnie tygodnie bylo jakies 80-90k graczy dziennie (dosyc duzo), ciekawe czy ta ilosc wzrosnie czy spadnie.
A sorry, masz dużo wolnego czasu i grasz wszystkimi nacjami więc tych gier będzie więcej niż jedna.
Tak - bylo 5-10 gier, po 2 kazda nacja. Ew jedna japsami jak nie chcialo mi sie grac. Teraz bedzie 0 gdyz po prostu nie mam ochoty na grindowanie bez bonusow (bo smieszne +10% ktore wylosowalem moga sobie wsadzic)
Jak już musisz się do czegoś przyczepić to może do zmian w amunicji?:)
Po co kopac lezacego? APCR jest jeszcze bardziej bezuzyteczne niz bylo, GG gaijin (ani tym ammo racka nie rozwalisz ani zalogi nie zabijesz - a ruska zaloga jest dla APCR niezniszczalna). HEAT nie robi nic chyba ze trafisz w ammo racka - zalogi toto wogole nie rani: wczoraj z odleglosci 30-50 metrow trafilem jakies 9-10 razy Pz4 F2 moim Pz4 E? tym z 75mm derpem, za kazdym razem celujac w zaloge - zero efektow. Po 3 trafieniach zalogant stal sie w koncu "zielony" czyli lekko ranny i tak kazdy inny.
[17]:
tak, takie bitwy się zdarzały, ale w największej z udziałem me262 te myśliwce w liczbie ok. 30 zaatakowały nalot 1000 bombowców. Tu proporcje są "trochę" inne.
Korea.
Z drugiej strony skoro w grze walczą ze sobą prototypowe czołgi i samoloty, które w wojnie nigdy nie brały udziału, to chyba nie ma co się tak trzymać wierności historycznej.
Wiekszosc ze sprzetu w grze akurat brala udzial w walkach (Korea!). Problemy zaczynaja sie gdy samolot z roku 1944 walczy z tym z lat 50tych, tak jak Me262 z odrzutowcami z wojny koreanskiej. Zreszta klasycznie: "samolot ma wiecej niz 2 dzialka? BR 7.0!"
zanonimizowany23874 Legend
Wlasnie wyhaczylem +10% boosta na JEDNĄ grę. Wiadomo, lepsze niz pięc x2, bo dziala na przegrane :D
Tlaocetl Senator

A ja wyhaczyłem +500% kasy:
oto efekt ----->
:D
zanonimizowany23874 Legend
Pozostaje jedynie pytanie: na co komu kasa w tej grze? Siedze teraz na 4mil credsow i zanim odblokuje nastepny tier5 bede o kolejne 1-2mil bogatszy. I nawet nie musze uzywac tych wagerow (zakladow?), ktorych mam chyba z 6 w tej chwili.
Ah i jakby kto nie wiedzial:
te bonusy do RP i kasy dzialaja TYLKO na to, co zrobimy w bitwie. Nie przemnazaja bonusow PO bitwie - stad tez bonus do RP +100% jest gorszy niz stare x2, nawet jesli porownamy 2 identyczne bitwy.