Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2015, 17:11

autor: Góral

Wystartował Kickstarter Crowfall - MMORPG ze zniszczalnymi światami

W serwisie Kickstarter rozpoczęła się kolejna zbiórka pieniędzy, na którą tym razem powinni zwrócić uwagę miłośnicy gier MMORPG. Studio ArtCraft Entertainment zamierza bowiem stworzyć produkcję z niezliczoną ilością zniszczalnych światów na których toczyć będzie się odwieczna wojna bogów.

Jakiś czas temu zespół ArtCraft Entertainment, założony przez J. Todda Colemana (dyrektor kreatywny Shadowbane, Wizard101 i Pirate101) oraz Gordona Waltona (producent wykonawczy gier Ultima Online, Star Wars Galaxies, a także Star Wars: the Old Republic) zapowiedział grę MMORPG Crowfall. Niestety przy tamtej okazji nie podzielono się zbyt wielką ilością informacji. Na szczęście dziś wiemy już znacznie więcej, gdyż deweloper rozpoczął zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter. Twórcy potrzebują na produkcję 800 tys. dolarów, a więc całkiem sporo. Wydaje się jednak, że kwotę tę uzbierają bez większych problemów, gdyż już teraz licznik na stronie akcji pokazuje ponad 160 tys. dolarów. Wpłaty jak zwykle dokonujemy od dolara wzwyż, przy czym inwestując dopiero 30 dolarów można zapewnić sobie dostęp do pełnej wersji po premierze oraz wejściówkę do drugich z planowanych beta testów.

No dobra, ale czym w ogóle jest Crowfall? Według deweloperów ma to być MMORPG, które najprościej opisać jako połączenie Gry o Tron z Eve Online. Gracze wcielą się Nieśmiertelnych Championów należących do jednej z trzech frakcji (Order, Balance i Chaos), podróżujących pomiędzy światami i walczącymi w ramach odwiecznej wojny bogów. Akcja rozgrywać ma się w niezbyt trwałych światach, które mają istnieć od jednego do kilku miesięcy. Za każdym razem kampania podzielona będzie na cztery etapy symbolizowane porami roku (wiosna, lato, jesień, zima). Koniec zimy jest równoznaczny z końcem świata, gdyż zostanie on pożarty przez The Hunger – nieśmiertelną armię nieumarłych. Nie oznacza to jednak, że w tym momencie zabawa dobiegnie końca i grę będzie można wyrzucić do kosza – wyłoniony zostanie zwycięzca i zostaną rozdane nagrody, a my przygotujemy się w swoim królestwie (Eternal Kingdom) na kolejną przygodę w nowym świecie (stary zniknie na zawsze).

Krótlestwa graczy w Crowfall nie będą ulegać zniszczeniu jak światy w kampaniach. - Wystartował Kickstarter Crowfall - MMORPG ze zniszczalnymi światami - wiadomość - 2015-02-24
Krótlestwa graczy w Crowfall nie będą ulegać zniszczeniu jak światy w kampaniach.
Crowfall w skrócie:
  • Gatunek: MMORPG
  • Deweloper: ArtCraft Entertainment
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: koniec 2016 roku

Dzięki wielu światom, prędzej czy później ulegającym destrukcji, twórcy będą mogli szaleć z pomysłami. Każda kampania ma być bowiem unikalna i opierająca się na innych zasadach. W jednym królestwie walczyć będą mogli np. tylko wybrani Championi, w drugim zmienią się cele niezbędne do zakończenia rozgrywki przed czasem, w kolejnym obowiązywać mogą inne zasady dotyczące respawnów i kar przyznawanych za „zgon” itd. Wydaje się więc, że właśnie rozwiązano problem endgame, na który dość często narzekają miłośnicy MMO.

Wystartował Kickstarter Crowfall - MMORPG ze zniszczalnymi światami - ilustracja #2

Sporo osób zapewne ucieszy także wieść, że światy będą stworzone z wokseli, w związku z czym mają być podatne na zniszczenia. Mapy natomiast będą generowane losowo. Co ciekawe, na początku każdej kampanii świat gry zostanie spowity mgłą wojny (Fog of war), więc trzeba go będzie stopniowo odkrywać, nierzadko spotykając zabójczych przeciwników, ale także np. fortece, które będzie można przejąć. Do tego wszystkiego dojdzie system wytwarzania broni, rozwoju i dostosowywania postaci itd.

Wszystko to brzmi aż nazbyt dobrze. Nie pozostaje nam jednak nic innego jak trzymać kciuki za powodzenie kampanii na Kickstarterze, a w późniejszym czasie (premiera odbędzie się pod koniec 2016 roku) za spełnienie wszystkich obietnic.