Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 lutego 2015, 17:02

Marvel Mighty Heroes – powstaje kooperacyjna gra akcji na licencji Marvela

W niedalekiej przyszłości w App Store i na Google Play zadebiutuje kooperacyjna gra akcji Marvel Mighty Heroes. Produkcja studia DeNA pozwoli wcielić się w bohaterów i łotrów znanych z komiksów Marvela i wspólnymi siłami przeciwstawić się siłom zła.

Japońskie studio DeNA, które przed trzema tygodniami oddało w nasze ręce całkiem udaną, taktyczną grę bitewną Transformers: Battle Tactics, pracuje nad kolejną produkcją mobilną bazującą na popularnej licencji. Mowa o Marvel Mighty Heroes, powstającym na smarftony i tablety z systemami Android oraz iOS.

Póki co, nie znamy terminu premiery gry i nie wiemy w jakim modelu zostanie ona wydana (najprawdopodobniej free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami). Natomiast pewnym jest, że tytuł będzie dynamiczną, taktyczną grą akcji, kładącą nacisk na rozgrywkę w sieciowej kooperacji dla czterech osób. Gracze z całego świata będą ze sobą współpracować, wcielając się w słynnych bohaterów i łotrów znanych z kart komiksów firmy Marvel (m.in. Spider-Man, Iron Man, Daredevil, Kapitan Ameryka, Hulk, Thor). Celem zabawy będzie uchronienie świata przed zagładą, jaką pragnie mu zgotować tajemnicza, zmechanizowana armia.

Niestety, to praktycznie cała nasza dotychczasowa wiedza na temat Marvel Mighty Heroes. Z dotychczas opublikowanych materiałów może jeszcze wynikać, że produkcja będzie cieszyć oko trójwymiarową grafiką utrzymaną w karykaturalnym stylu (przywodzącym na myśl Marvel Super Hero Squad), który jednak może oddać ducha gry w lepszy sposób, aniżeli próba zobrazowania akcji w typowy dla Marvela sposób. Na stronie internetowej można wziąć udział w głosowaniu, mającym wyłonić bohaterów, którzy zostaną dodani do gry w pierwszej kolejności. Więcej informacji o Marvel Mighty Heroes zostanie ujawnionych w niedalekiej przyszłości.