Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2015, 16:40

autor: Pirlond

Grand Theft Auto V - wersja PC znowu opóźniona

Posiadacze komputerów czekający na piątą odsłonę Grand Theft Auto mają najwyraźniej ogromnego pecha. Przedstawiciele Rockstara po raz kolejny opóźnili premierę gry w wersji PC - produkcja ma się teraz ukazać 14 kwietnia.

Grand Theft Auto V w wersji PC znowu się spóźni - Grand Theft Auto V - wersja PC znowu opóźniona - wiadomość - 2015-02-24
Grand Theft Auto V w wersji PC znowu się spóźni

Grand Theft Auto V jest bez wątpienia jedną z najbardziej oczekiwanych gier wśród właścicieli komputerów osobistych. Okazuje się jednak, że ci będą musieli na nią jeszcze trochę poczekać: deweloperzy ze studia Rockstar poinformowali bowiem, że produkcja nie pojawi się zgodnie z planem – „piątka” ma zadebiutować na PC dopiero 14 kwietnia. To już drugi poślizg edycji blaszakowej – pierwotnie miała się ona ukazać 27 stycznia, ale na kilka tygodni przed premierą przesunięto ją na 24 marca. Najnowsze opóźnienie nie jest więc zbyt duże, nie zmienia to jednak faktu, że posiadacze pecetów muszą uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości. W ramach rekompensaty wszyscy, którzy złożyli pre-order na wydanie komputerowe, otrzymają bonusowe 200 tysięcy wirtualnych dolarów do wykorzystania w multiplayerze.

Skąd jednak decyzja o poślizgu? Twórcy tłumaczą, że potrzebują dodatkowego czasu na doszlifowanie edycji PC. Chcą mieć również pewność, że w dniu jej debiutu bezproblemowo działać będzie sieciowe GTA Online oraz wchodzący w jego skład nastawiony na kooperację tryb pozwalający graczom wziąć udział w napadach rabunkowych. Przy okazji deweloperzy ujawnili, że wariant ten zostanie udostępniony właścicielom konsol 10 marca.

Przedstawiciele Rockstara po raz kolejny podkreślili też, że Grand Theft Auto V na PC będzie „najbardziej zaawansowaną graficznie i technicznie” wersją gry, jaka ujrzała do tej pory światlo dzienne. Opublikowali również garść obrazków, z których część znajdziecie poniżej.

Grand Theft Auto V to kolejna odsłona flagowej serii Rockstara. W przeciwieństwie do poprzedniej części, gracz kieruje losami nie jednej, a trzech postaci, pomiędzy którymi może się w miarę swobodnie przełączać – Trevorem, Michaelem i Franklinem. Produkcja ukazała się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 we wrześniu 2013 roku, by w listopadzie ubiegłego roku zawitać na Xboksie One i PlayStation 4. Wersja PC ma ukazać się w kwietniu, o ile deweloperzy nie zdecydują się po raz kolejny przesunąć premiery.