Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2015, 14:10

autor: Góral

Sid Meier's Starships - premiera kosmicznej strategii na PC i iOS

Kosmiczna strategia turowa Sid Meier's Starships zadebiutowała na urządzeniach mobilnych (iOS), a za kilka godzin ukaże się na Steamie. W Internecie pojawiły się również pierwsze recenzje, dzięki którym wiemy, czy warto inwestować około 60 zł w ten projekt.

Sid Meier's Starships dostępne jest na PC-tach i urządzeniach mobilnych (iOS). - Sid Meier's Starships - kosmiczna strategia na PC-ty i iOS debiutuje na rynku - wiadomość - 2015-03-12
Sid Meier's Starships dostępne jest na PC-tach i urządzeniach mobilnych (iOS).

Na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu operacyjnego iOS zadebiutowała gra strategiczna Sid Meier's Starships. Tytuł za kilka godzin zostanie odblokowany także w sklepie Steam. Obie edycje wyceniono na 14,99 euro (około 62 zł). Czy jednak warto wydawać tyle pieniędzy na najnowszy projekt sygnowany nazwiskiem Sida Meiera? Pierwsze recenzje, które pojawiły się w Internecie (naszą przeczytacie już wkrótce) sugerują, że z pewnością mamy do czynienia z tytułem wartym uwagi, ale też wysyłają jasny sygnał, że nie jest to projekt na miarę serii Sid Meier's Civilization, ale akurat tego chyba nikt się nie spodziewał.

Tak czy siak, do zalet zalicza się z pewnością taktyczna rozgrywka z wymagającymi starciami. System zabawy jest na tyle prosty, że pozwala dość szybko ogarnąć mechanikę, a dodatkowo umożliwia stosowanie bardziej zaawansowanych strategii, co powinno zadowolić wymagających graczy. Ponadto gra oferuje całkiem sporo zawartości, jak na projekt z niższego przedziału cenowego. Niestety w Sid Meier's Starships zabrakło multiplayera, poziom trudności jest nierówny, a oprawa graficzna wypada średnio w porównaniu do innych PC-towych strategii.

Przy okazji premiery gry, opublikowano także powyższy materiał wideo, na którym deweloper stara się wytłumaczyć podstawowe zasady zabawy. Natomiast poniżej prezentujemy kilka wybranych recenzji:

Sid Meier's Starships to kolejny projekt Sida Meiera – kanadyjskiego dewelopera, współzałożyciela firm MicroProse i Firaxis Games. Drugi z wymienionych zespołów specjalizuje się w grach strategicznych, z których najsłynniejsza jest seria Civilization. Starships osadzone jest w tym samym uniwersum, co Beyond Earth, jednak w odróżnieniu od tej produkcji, gracze nie przejmują kontroli nad kolonią, lecz nad flotą statków kosmicznych.