Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2018, 09:40

autor: Adrian Werner

Shadow of the Colossus z premierą w Europie

Dzisiaj do sprzedaży w Europie trafił remake Shadow of the Colossus, czyli klasycznej przygodowej gry akcji studia Team ICO. Za nową wersję odpowiada zespół Bluepoint Games i recenzje pokazują, że deweloper spisał się na medal.

Klasyk powrócił w nowych szatach. - Shadow of the Colossus z premierą w Europie - wiadomość - 2018-02-07
Klasyk powrócił w nowych szatach.
REMAKE SHADOW OF THE COLOSSUS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bluepoint Games
  2. Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platforma: PS4
  5. Data premiery w UE: 7 lutego 2018 r.

Gracze amerykańscy już wczoraj mogli kupić Shadow of the Colossus, czyli remake kultowej przygodowej gry akcji. Dzisiaj dołączyli do nich mieszkańcy krajów europejskich. Z kolei Japończycy będą musieli poczekać trochę dłużej – ich wersja zadebiutuje jutro. Projekt ukazał się wyłącznie na konsolę PlayStation 4. Produkcja posiada lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Przypomnijmy, że pierwsza wersja Shadow of the Colossus została opracowana przez japońskie studio Team ICO i trafiła w 2005 roku na PlayStation 2. Zremasterowana edycja gry weszła w skład zestawu Team ICO Collection, wydanego w 2011 r. na PlayStation 3. Za wyprodukowanie tej kolekcji odpowiadał amerykański zespół Bluepoint Games i ten sam deweloper stoi również za najnowszym wcieleniem tego klasyka.

Remake Shadow of the Colossus wiernie odtwarza zawartość pierwowzoru. Autorzy ograniczyli się jedynie do opracowania od zera oprawy graficznej i zaoferowania nowego systemu sterowania.

Rezultat okazał się wyśmienity. Remake zbiera bardzo dobre recenzje, mogąc pochwalić się średnią ocen na poziomie 92% według serwisu Metacritic. Gra spodobała się również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.5, chwaląc ulepszone sterowanie oraz doskonałą oprawę graficzną, która z jednej strony nie odstaje od współczesnych standardów, ale jednocześnie wiernie odtwarza klimat klasycznego pierwowzoru.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Shadow of the Colossus – odtrutka na sandboxy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.