Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 września 2011, 09:21

autor: DogGhost

Serwis społecznościowy Raptr ma 10 milionów zarejestrowanych graczy

Właściciele serwisu społecznościowego Raptr poinformowali, że liczba zarejestrowanych graczy przekroczyła 10 milionów, a codziennie korzysta z usługi milion aktywnych użytkowników.

Jak poinformowano za pośrednictwem oficjalnego blogu serwisu Raptr, ten portal społecznościowy, stworzony z myślą o graczach korzystających z różnych platform sprzętowych, doczekał się ponad 10 milionów zarejestrowanych użytkowników. Ze strony internetowej, klienta oraz aplikacji przeznaczonej na iPhone’a korzysta codziennie milion aktywnych użytkowników.

Serwis społecznościowy Raptr ma 10 milionów zarejestrowanych graczy - ilustracja #1

Warto zwrócić uwagę, że w lutym tego roku właściciele serwisu Raptr chwalili się sześcioma milionami kont, więc świadczy to o bardzo szybkim rozwoju. W związku z osiągnięciem kolejnego kamienia milowego, twórcy podzielili się również innymi ciekawymi statystykami. Od momentu uruchomienia strony, jej użytkownicy spędzili na rozgrywce w prawie 50 tysiącach produkcji 267 milionów godzin, co przekłada się na ponad 30 tysięcy lat. W tym czasie liczba odblokowanych osiągnięć zbliżyła się do 275 milionów. Trzeba przyznać, że te liczby robią duże wrażenie.

Serwis społecznościowy Raptr ma 10 milionów zarejestrowanych graczy - ilustracja #2

Wraz z dodawaniem nowych funkcji, w tym między innymi subskrypcji wątków poświęconych konkretnym tytułom, serwis Raptr zdobywa kolejnych fanów. Wśród najciekawszych rozwiązań udostępnionych przez jego twórców warto wymienić możliwość gromadzenia statystyk czasu gry oraz odblokowanych osiągnięć zarówno z produkcji konsolowych (Xbox Live, PlayStation Network), jak i pecetowych (Windows Live, Steam, World of Warcraft). W związku z tym, że nad rozwojem wykorzystywanej na potrzeby serwisu technologii sprawuje pieczę Dennis Fong, współtwórca programu X-Fire, nie mogło również zabraknąć klienta łączącego m.in. cechy kilku komunikatorów internetowych w jednym. Więcej na temat tej funkcji pisaliśmy tutaj.