Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 stycznia 2021, 12:34

autor: Karol Laska

Serialowy Punisher potępia wykorzystywanie jego symbolu do protestów

Jon Bernthal, odtwórca roli Punishera w serialu Netflixa, wypowiedział się na temat wykorzystywania symbolu antybohatera podczas protestów w USA.

Każdy zapewne słyszał już o ataku na Kapitol Stanów Zjednoczonych, nie każdy jednak wie, że w związku z nim został przywołany do działania… Marvel. Ma to związek z protestującymi, którzy wykorzystywali na swoich strojach czaszkę znaną z komiksów o Punisherze. Szerzej o sprawie pisaliśmy na Filmomaniaku.

Swoją opinię na temat wykorzystywania symbolu Franka Castle’a przez buntujących się Amerykanów wydał również odtwórca tytułowej roli w serialu Marvel’s The Punisher Netflixa, Jon Bernthal (możecie go również kojarzyć z kreacji Shane’a w The Walking Dead). Co prawda nie powiedział zbyt wiele, ale to i tak wystarczy, aby wiedzieć, co myśli o całej sprawie.

Tamci ludzie są zagubieni i przerażeni. Nie mają nic wspólnego z wartościami wyznawanymi przez Franka.

Bernthal odpowiedział fanowi, który użył następujących słów: „nie pozwolę, żeby zabrali oni ode mnie [Punishera – dop.red.]”. Internauta nawiązuje tym samym do niedawnych słów Kevina Maurera oraz Mitcha Geradsa, czyli współtwórców komiksów o tym antybohaterze. Powiedzieli oni, że niezależnie od tego, co symbolizowała wspomniana czaszka, teraz przyszedł czas na to, aby się jej pozbyć. Wezwali więc Marvela do działania i do odcięcia się od dalszego rozwoju marki Punisher.

To trudna sytuacja dla wszystkich, bowiem fikcyjna postać i jej bardzo ostry charakter posłużyły jako pewnego rodzaju motywacja dla niektórych amerykańskich protestujących. Trudno powiedzieć, jaką decyzję w kontekście przyszłości Punishera powinien podjąć Marvel, ale będziemy z niecierpliwością wyczekiwać oficjalnych komunikatów.

  1. Protesty w USA mogą zmusić Marvela do porzucenia Punishera
  2. Strona internetowa Marvela
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.