Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2014, 09:09

Saints Row IV otrzyma samodzielny dodatek i wersję na konsole nowej generacji

Podczas festiwalu PAX Prime w Seattle studio Volition zapowiedziało, że w styczniu 2015 roku ukażą się dwie produkcje związane z Saints Row IV. Pierwszą z nich będzie samodzielny dodatek, Gat Out Of Hell, drugą zaś port na Xboksa One oraz PlayStation 4 o podtytule Re-Elected.

Pięcioosobowy panel na tegorocznym PAX Prime, quiz dla fanów, tajemnicza grafika na twitterowym koncie wydawcy, Deep Silver – studio Volition od niedawna rozmyślnie wzbudzało spekulacje na temat swojego najnowszego projektu. Pewnym rozczarowaniem mógł więc być fakt, że zespół podczas trwającego w Seattle festiwalu nie pokazał wcale kolejnej odsłony serii Saints Row lub zupełnie świeżej produkcji. Zamiast tego okazało się, że amerykańska ekipa pracuje nad samodzielnym dodatkiem do czwartej części swego najpopularniejszego cyklu oraz nad jej portem na konsole nowej generacji.

Z drugiej strony – po obejrzeniu powyższego zwiastuna trudno nie czekać z niecierpliwością na przyszły styczeń. Wygląda na to, że powstające przy pomocy High Voltage Software Gat Out Of Hell ma wszelkie predyspozycje, by dodać jeszcze więcej kolorytu i tak niezwykle barwnemu Saints Row IV. W grze wcielimy się w Johnny'ego Gata, który wraz z Kinzie trafia do piekła, by ratować porwanego prezydenta. Twórcy umożliwią graczom zabawę w sieciowym trybie kooperacji, dodadzą nowe supermoce (spośród których najbardziej przydatną okażą się być anielskie skrzydła), szereg nietuzinkowych broni – m.in. fotel wyposażony w miniguny – oraz zaprezentują nam własną wizję piekielnych czeluści, po brzegi wypełnionych demonami i mających rozmiar około połowy Steelport z czwartej części. Cel: wyciągnąć prezydenta z powrotem do świata żywych, pokrzyżować plany Szatanowi, a następnie strzelić mu w twarz.

Ostatnie z tych zadań Johnny Gat przyjmuje z wyjątkowym entuzjazmem. - Saints Row IV otrzyma samodzielny dodatek i wersję na konsole nowej generacji - wiadomość - 2014-08-30
Ostatnie z tych zadań Johnny Gat przyjmuje z wyjątkowym entuzjazmem.

Nieco w cieniu wypełnionego akcją, diabłami i metalową muzyką zwiastuna pozostała zapowiedź portu Saints Row IV na konsole nowej generacji. Oznaczona podtytułem Re-Elected wersja na Xboksa One oraz PlayStation 4 wyjdzie tego samego dnia, co Gat Out Of Hell – 30 stycznia 2015 roku – i ma kosztować 29.99 dolarów (ok. 95 złotych), zaś w zestawie z dodatkiem – 49.99 dolarów (ok. 160 złotych). Samo rozszerzenie nie będzie wymagać do działania podstawowej wersji Saints Row IV, a jego cena wyniesie 19.95 dolarów (ok. 65 złotych).

  1. Oficjalna strona internetowa serii Saints Row
  2. Oficjalna strona internetowa festiwalu PAX Prime
  3. Recenzja gry Saints Row IV – szalony sandbox odlatuje w kosmos