Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2014, 20:47

autor: Michał Kułakowski

Data premiery Bayonetty 2 oraz inne zapowiedzi od Nintendo

Firma Nintendo przedstawiła oficjalną datę premiery Bayonetty 2, a także plany wydawnicze na najbliższe miesiące. Producent podał również cenę figurek amiibo, przedstawiających bohaterów najpopularniejszych serii japońskiego koncernu, które będzie można wykorzystać do odblokowania zawartości w niektórych grach.

Bayonetta 2 nie powstałaby gdyby nie bliska współpraca dewelopera z Nintendo

Nintendo przedstawiło odświeżoną listę gier, które w najbliższych miesiącach trafią na konsole 3DS oraz Wii U. Jedną z najważniejszych informacji, które w niej znajdziemy, jest oficjalna data premiery drugiej odsłony serii Bayonetta. Produkcja japońskiego studia Platinum Games trafi do sklepów 24 października tego roku. Jak zapowiadano wcześniej, gra będzie sprzedawana w komplecie z odświeżoną i poprawioną pierwszą odsłoną cyklu, która zadebiutowała na Xboksie 360 i PlayStation 3 w 2009 roku. Tytuł będzie dostępny w wersji cyfrowej i pudełkowej. Poznaliśmy również konkretną datę debiutu Pokemona Omega Ruby oraz Pokemona Alpha Sapphire. Tytuły, będące nowymi wersjami Pokemona Ruby i Sapphire z 2003 roku, zadebiutują w sklepach oraz w dystrybucji cyfrowej 21 listopada tego roku.

Japoński koncern przedstawił także ostateczną listę pierwszej serii 12 figurek amiibo, które zostały oficjalnie zapowiedziane w czerwcu tego roku. Posiadające wbudowane czipy statuetki łączą się bezprzewodowo z konsolą Wii U oraz zapowiedzianym dziś nowym modelem 3DS-a, odblokowując dodatkową zawartość w wybranych tytułach Nintendo. Na razie wiemy, że zabawki współpracować będą z grami Smash Bros. oraz Mario Kart 8. Cenę pojedynczej figurki amiibo ustalono w USA na 12.99 dolara (ok. 40 zł). Możemy przypuszczać, że w Europie będą one nieco droższe za sprawą tradycyjnej konwersji walutowej 1 dolar = 1 euro. Koncern nie zdradził na razie kiedy zabawki trafią do sklepów.

Wszystkie figurki wchodzące w skład pierwszej serii amiibo

Poza tym, w tym roku do posiadaczy 3DS-a oraz Wii U trafi co najmniej 10 ekskluzywnych tytułów:

 1. Hyrule Warriors [Wii U] – premiera 26 września
 2. NES Remix Pack [Wii U] – premiera 26 września
 3. Smash Bros. [Wii U] – grudzień 2014
 4. Art Academy [Wii U] – koniec 2014 roku
 5. Dedede’s Drum Dash Kirby [3DS] – premiera 29 sierpnia
 6. Fighters Deluxe Deluxe [3DS] – premiera 29 sierpnia
 7. Smash Bros. [3DS] – premiera 3 października
 8. Pokemon Art Academy [3DS] – premiera 24 października
 9. Ultimate NES Remix [3DS] – premiera 24 października
 10. Fantasy Life [3DS] – premiera 24 października

Na obu systemach nie zabraknie również wielu produkcji twórców niezależnych. Nintendo zapowiada, że jeszcze w tym roku do dystrybucji cyfrowej trafią, między innymi Swords & Soldiers II, Stealth Inc 2 i Azure Striker Gunvolt. W sumie do końca grudnia na Wii U i 3DS-ie ma pojawić się ponad 60 różnych tytułów. W przyszłym roku na graczy czeka z kolei premiera kolejnej odsłony serii The Legend of Zelda, kooperacyjnego shootera Splatoon, JRPG-a Xenoblade Chronicles X, a także wielu innych ekskluzywnych gier.

 1. Oficjalna strona Nintendo