Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2014, 10:17

Już jutro poznamy nową produkcję twórców Saints Row IV

Podczas rozpoczynającego się jutro w Seattle festiwalu PAX Prime studio Volition, znane z serii Saints Row, zaprezentuje swoją nową produkcję. Oprócz tytułu uczestniczący w panelu dewelopera gracze zobaczą fragment rozgrywki i grafiki koncepcyjne, a także usłyszą garść szczegółów na temat nadchodzącej gry.

Już jutro dowiemy się, nad czym pracuje ostatnimi czasy studio Volition, odpowiedzialne za popularną serię prześmiewczych sandboksów Saints Row. Amerykański deweloper ujawni szczegóły swojego najnowszego projektu podczas festiwalu PAX Prime w Seattle. Poza samą zapowiedzią zobaczymy także pierwszy fragment rozgrywki i grafiki koncepcyjne oraz usłyszymy garść informacji na temat nadchodzącego tytułu.

Saints Row IV rozkochało w sobie graczy grywalnością i wszechobecnym absurdem. - Już jutro poznamy nową produkcję twórców Saints Row IV - wiadomość - 2014-08-28
Saints Row IV rozkochało w sobie graczy grywalnością i wszechobecnym absurdem.

Prezentacja nowej gry rozpocznie całe PAX Prime w piątek o godzinie 10:00 czasu lokalnego (o 19:00 w Polsce), a poprzedzi ją krótki quiz z Natalie Lander – aktorką, która użyczyła swojego głosu Kinzie w Saints Row IV. Samą produkcję zapowie pięcioosobowy zespół, złożony z Lander, Steve'a Jarosa – dyrektora kreatywnego studia, starszego producenta Jima Boone'a, community managera Mike'a Watsona oraz Aubreya Norrisa – dyrektora marki z ramienia Deep Silver. Obecność aktorki z poprzedniej części może sugerować, że Volition tworzy po prostu nową odsłonę przygód „Świętych”, co potwierdziłoby pogłoski z końcówki zeszłego roku. Nie można jednak wykluczyć także całkiem świeżego projektu, szczególnie biorąc pod uwagę niedawne plany zwiększenia liczby pracowników studia do 300 i zamiany siedziby na większą.

Ostatnim, niezwiązanym z serią Saints Row dziełem Volition jest wydane w 2011 roku Red Faction: Armageddon. - Już jutro poznamy nową produkcję twórców Saints Row IV - wiadomość - 2014-08-28
Ostatnim, niezwiązanym z serią Saints Row dziełem Volition jest wydane w 2011 roku Red Faction: Armageddon.

Ostatnią produkcją w portfolio Volition pozostaje wydane w sierpniu zeszłego roku Saints Row IV na PC, Xboksa 360 oraz PlayStation 3, wychwalane przez krytyków i graczy za lekki klimat i absurdalną otoczkę. Uprzednio studio z amerykańskiego Champaign zajmowało się także serią Red Faction, prawa do niej zostały jednak przejęte przez Nordic Games. Volition nie pozostaje więc nic innego, jak dalsze rozwijanie cyklu Saints Row lub rozpoczęcie kompletnie nowej serii.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Volition
  2. Oficjalna strona internetowa PAX Prime
  3. Recenzja Saints Row IV – szalony sandbox odlatuje w kosmos