Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2013, 08:49

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Saints Row V być może w produkcji

Podobno trwają prace nad kolejną grą z serii Saints Row. Tak przynajmniej stwierdził aktor Jay Mohr, rzekomo biorący udział w sesji nagraniowej. Pytanie tylko, czy chodzi o Saints Row V, czy dodatek do „czwórki”?

W sieci pojawiły się przesłanki na temat prac nad nową grą z cyklu Saints Row. Aktor komediowy Jay Mohr (znany m.in. z filmów Podaj dalej, Go czy Królowie ulicy) dwa dni temu napisał na Twitterze:

„Za chwilę będę podkładał głos do nowej gry z serii Saints Row

Wpis Jaya Mohra na Twitterze
Wpis Jaya Mohra na Twitterze
Historia serii Saints Row
  1. Saints Row – sierpień 2006 roku (X360)
  2. Saints Row 2 – październik 2008 roku (PC, PS3, X360)
  3. Saints Row: Drive-By – prace wstrzymane w maju 2011 roku
  4. Saints Row: The Third – listopad 2011 roku (PC, PS3, X360)
  5. Saints Row IV – sierpień 2013 roku (PC, PS3, X360)
  6. Saints Row IV: Enter the Dominatrix – październik 2013 roku (PC, PS3, X360)

Wpisowi towarzyszy fotka ze studia nagraniowego, a w tle na monitorze widoczne są sylwetki postaci, w których da się rozpoznać „Świętych”. Czyżby chodziło tu o Saints Row V? Niewykluczone. Wszak „czwórka” osiągnęła zarówno jakościowy, jak i komercyjny sukces (milion sprzedanych kopii w ciągu tygodnia), a jak wiemy, branża rzadko kiedy odpuszcza popularnym seriom. Fanów na pewno nie zdziwiłaby zapowiedź kontynuacji tego zwariowanego sandboksa.

Z drugiej strony wydaje się być dość nieprawdopodobne, żeby w takim tempie twórcy przeszli do podkładania głosu postaciom. Na tym etapie kolejna gra powinna znajdować się raczej w fazie koncepcji, zwłaszcza, że nie tak dawno twórcy dopiero zastanawiali się nad nowym kierunkiem rozwoju serii.

Równie dobrze „nową grą z serii Saints Row” może się okazać dodatek do Saints Row IV. Niestety wydawca gry, firma Deep Silver, odmówił komentarza w tej sprawie.

Saints Row IV to czwarta odsłona szalonego i mocno kontrowersyjnego w treści cyklu gier akcji osadzonych w otwartym świecie. Grę wyróżnia specyficzny humor podawany w ogromnych ilościach. Widać to wyraźnie w dostępnym arsenale, fabule gry, postaciach i dialogach. Gra studia Volition zadebiutowała w sierpniu 2013 roku, a dwa miesiące później doczekała się rozszerzenia Enter the Dominatrix.

  1. Recenzja gry Saints Row IV – szalony sandbox odlatuje w kosmos
  2. Saints Row IV – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry Saints Row IV