Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 sierpnia 2014, 09:28

autor: Góral

Kinect 2.0 będzie sprzedawany samodzielnie od 7 października

Firma Microsoft ujawniła datę premiery samodzielnego zestawu Kinect 2.0. Urządzenie będzie sprzedawane od 7 października wraz z cyfrową wersją gry Dance Central Spotlight w cenie 149,99 dolarów.

Kinect 2.0 będzie sprzedawany samodzielnie od 7 października - ilustracja #1

Firma Microsoft poinformowała, że sensor Kinect do konsoli Xbox One będzie sprzedawany samodzielnie od 7 października bieżącego roku. Koszt zakupu urządzenia ustalono na 149,99 dolarów (nie znamy jeszcze polskiej ceny), a w pudełku znajdziemy nie tylko kamerę, ale także grę Dance Central Spotlight (wersja cyfrowa zawierająca 10 utworów). Koncern zapewnił, że jest bardzo zadowolony z faktu, że może obecnie oferować swoją nową konsolę w różnych wariantach, jednak zapewnił, że lepsze doświadczenia oferuje zestaw Xbox One i Kinect, gdyż do obsługi urządzenia używa się wtedy komend głosowych i gestów, można skanować kody QR, itd. Od października osoby, które kupią „gołego” next-gena Microsoftu, ale zatęsknią za wymienionymi bajerami, będą mogły dokupić sensor. Należy jednak pamiętać, że w dalszym ciągu nie wiadomo, czy nowy Kinect zrozumie polskie komendy, ale o tym przekonamy się już za kilka dni, gdyż premiera Xboksa One w naszym kraju odbędzie się 5 września.

Kinect to sensor ruchu firmy Microsoft. Pierwsza wersja urządzenia zadebiutowała w listopadzie 2010 roku i dedykowana była konsoli Xbox 360. Dwa lata później ukazała się edycja współpracująca z systemem operacyjnym Windows, a w 2013 roku, wraz z debiutem Xboksa One, na rynku pojawił się Kinect 2.0 przeznaczony do współpracy z next-genem giganta z Redmond. Kamera pozwala na zabawę w różnorakich grach ruchowych (m.in. popularne serie taneczne) oraz obsługę konsol przy pomocy gestów i komend głosowych. Pierwszy Kinect osiągnął wielki sukces, sprzedając się do lutego 2013 roku w ilości przekraczającej 24 mln egzemplarzy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.