Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2021, 10:13

Są szanse na Prey 2 - twórcy Dishonored i Prey pracują nad nową grą

Harvey Smith z Arkane Studios oznajmił, że nie bierze udziału w produkcji gry Deathloop. Zamiast tego współtwórca serii Dishonored pracuje nad nowym projektem z zespołem Arkane Austin.

W ostatnich miesiącach fani Arkane Studios wyglądali kolejnych informacji na temat Deathloop, w którym – w największym skrócie – weźmiemy udział w trwającym przez bardzo, bardzo długi dzień pojedynku zabójców. Jednak niedawny artykuł hiszpańskiego serwisu Vandal potwierdza, że to nie jest to jedyny projekt francuskiego zespołu. W ramach sieciowej edycji imprezy Fun & Serious Games Festival w mieście Bilbao Harvey Smith, jeden z dyrektorów kreatywnych serii Dishonored, oświadczył, że pracuje nad niezapowiedzianą grą wraz z deweloperami z Arkane Austin, którzy tworzyli m.in. Prey oraz właśnie Dishonored.

Niestety, Smith nie powiedział nic więcej na temat projektu, nad którym być może pracuje od zakończenia produkcji Dishonored 2. Wtedy bowiem miał wrócić do zespołu Arkane Austin. Nie mamy więc żadnych wskazówek co do tego, czym może być owa nowa gra. Czy to kontynuacja któregoś z dotychczasowych tytułów, czy też wyprawa do zupełnie nowego świata? Pierwsza opcja zapewne ucieszyłaby fanów, aczkolwiek raczej nie jest to Dishonored, skoro jeszcze w marcu mówiono o „zamrożeniu” marki i zamknięciu historii dotychczasowych bohaterów serii. Bardziej prawdopodobna jest kontynuacja Preya z 2017 roku, zwłaszcza w kontekście easter egga z Dooma Eternal. Tak czy owak, miejmy nadzieję, że Smith wraz podległymi mu deweloperami nie będą zwlekać z podzieleniem się konkretnymi informacjami. Na razie czekamy na premierę Deathloopa, który zadebiutuje 21 maja na komputerach osobistych oraz konsoli PlayStation 5.