Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2024, 18:52

Premiera Ghost of Tsushima na PC. Hit Sony przyciągnął masę graczy na Steam

Wystartował preload Ghost of Tsushima w wersji na PC. Przy okazji poznaliśmy dokładną godzinę premiery gry oraz otrzymaliśmy informacje o crossplayu i kompatybilności ze Steam Deckiem.

Źródło fot. Sony Interactive Entertainment.
i

AKTUALIZACJA:

Gra Ghost of Tsushima: Dircetor’s Cut zadebiutowała na PC. Wprawdzie na razie produkcja nie zebrała zbyt wielu recenzji na Steamie – raptem 505 – i tylko 68% z nich jest pozytywnych (gracze mają problemy z uruchomieniem tytułu, podobnie jak w przypadku The Last of Us: Part I), lecz dzieło studia Sucker Punch już na start przyciągnęło masę odbiorców. W chwili, gdy piszę te słowa, jest ono uruchomione na kontach 57 540 użytkowników platformy firmy Valve, a liczba ta wciąż rośnie.

Oryginalna wiadomość (14 maja)

Premiera Ghost of Tsushima: Dircetor’s Cut w wersji na PC jest tuż za rogiem. Z tej okazji twórcy opublikowali post informujący, że osoby które zakupiły grę w przedsprzedaży mogą już zacząć ją pobierać produkcję. Przy okazji poznaliśmy również dokładną godzinę jej debiutu.

  • Gra zostanie udostępniona 16 maja o godzinie 17:00.

Ponadto otrzymaliśmy informacje na temat wspólnej zabawy graczy PC z użytkownikami konsol PlayStation 4 i PlayStation 5. Dla osób, które nie wiedzą – Ghost of Tsushima posiada kooperacyjny tryb multiplayer nazwany Legends, oferujący 3 warianty rozgrywki dla maksymalnie 4 graczy.

Dostępny będzie on również na komputerach, jednak gra automatycznie nie połączy graczy PC z konsolowymi. Przynajmniej na początku, bowiem crossplay zostanie udostępniony w wersji beta, co oznacza, że będziemy mogli go wypróbować tylko poprzez zaproszenie znajomych. Należy przy tym pamiętać, że zabawa online wymagać ma utworzenia konta PlayStation Network (bądź zalogowania się na to, które już posiadamy).

Ghost of Tsushima na Steam Decku

Twórcy poinformowali również, że Ghost of Tsushima w trybie dla jednego gracza będzie kompatybilne ze Steam Deckiem i podobnymi przenośnymi komputerami. Zwracają jednak uwagę, iż system może klasyfikować produkcję jako „nieobsługiwaną” z uwagi na to, że tryb wieloosobowy wymaga Windowsa z dostępem do PSN, czym nie powinniśmy się przejmować, jeżeli planujemy grać w „singla”.

Przypominamy, że Ghost of Tsushima dostępne jest do kupienia na Steamie i Epic Games Store za 259 zł. Gra oferuje pełną polską wersję językową (dubbing i napisy).

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej