Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2024, 09:31

autor: Adrian Werner

PSN w Ghost of Tsushima na PC jest częściowe. Nieoczekiwany zwrot w sprawie Helldivers 2 rozbudził w graczach nową nadzieję

Gracze wygrali z Sony w Helldivers 2. Teraz mają nadzieję, że uda im się powtórzyć ten wyczyn przy Ghost of Tsushima: Director's Cut.

Źródło fot. Sony
i

Ostatnich kilka dni upłynęło pod znakiem afery związanej z próbą wymuszenia korzystania z kont PlayStation Network w pecetowej wersji gry Helldivers 2. Tym razem gracze wygrali i firma Sony musiała wycofać się z tego pomysłu. Reakcja społeczności była tak zła, że japoński gigant pospieszył także z doprecyzowaniem, jak to będzie wyglądało w przypadku pecetowego wydania Ghost of Tsushima: Director's Cut.

  1. Będące własnością Sony studio Sucker Punch nerwowo obserwowało weekendową burzę wokół Helldivers 2. Aby uniknąć wątpliwości, deweloperzy poinformowali, że na PC Ghost of Tsushima: Director's Cut będzie wymagało konta PlayStation Network tylko do trybu multiplayer. Natomiast kampania dla pojedynczego gracza ma być pozbawiona takiego wymogu.
  2. Jeśli studio Sucker Punch miało nadzieję na to, że ta deklaracja zakończy sprawę, to się przeliczyło. Zachęceni zwycięstwem w sprawie Helldivers 2 gracze próbują teraz wymusić całkowite usunięcie wymogu posiadania kotna PlayStation Network także w przypadku Ghost of Tsushima: Director's Cut. Na forum Steam gry pojawia się coraz więcej wiadomości domagających się takiej zmiany.
  3. Trudno przewidzieć, czy w przypadku Ghost of Tsushima: Director's Cut gracze odniosą sukces. Sytuacja tej produkcji jest jednak inna. Ma ona od razu wystartować z wymogiem konta PSN (w przypadku Helldivers 2 wściekłość graczy powodowało m.in. to, że tę zmianę próbowano wprowadzić wiele miesięcy po premierze). Dodatkowo główną atrakcją gry studia Sucker Punch jest jednak tryb singleplayer, a rozgrywki wieloosobowe stanowią jedynie miły dodatek.

Tym, co przemawia za usunięciem wymogu, jest fakt, że usługi PlayStation Network nie są dostępne w większości krajów. Można założyć sobie konto podając fałszywe dane, ale to może zostać ukarane banem. W przypadku Helldivers 2 gra została z tego powodu w ubiegłym tygodniu usunięta ze sprzedaży w 177 krajach.

Powstaje więc pytanie, jak Sony rozwiąże ten problem w przypadku Ghost of Tsushima: Director's Cut. Czy w tych krajach gra nie trafi do sprzedaży? Czy też może będzie tam sprzedawana z adnotacją o niedziałającym multiplayerze? Usunięcie wymogu konta PSN stanowiłoby dobre i proste rozwiązanie tej sytuacji.

Pecetowe Ghost of Tsushima: Director's Cut ukaże się 16 maja tego roku w pełnej polskiej wersji językowej. Cena wyniesie 259 zł.

  1. Ghost of Tsushima Director's Cut na Steamie

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej