Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2011, 12:52

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Rusza Ambassador Programme dla nabywców konsoli 3DS przed obniżką ceny

Z początkiem września wystartował program Ambassador, który ma stanowić rekompensatę dla osób, które nabyły konsolę Nintendo 3DS przed znaczną sierpniową obniżką jej ceny.

Po ogłoszeniu pod koniec zeszłego miesiąca dużej obniżki ceny konsoli Nintendo 3DS, znaczna część nabywców, którzy zakupili wykorzystującego trójwymiarową technologię handhelda, poczuła się oszukana. Żeby zrekompensować te starty, japoński koncern zapowiedział wtedy uruchomienie programu o nazwie Ambassador, w ramach którego poszkodowani mieli otrzymać zestaw klasycznych gier z katalogu tego wydawcy.

Rusza Ambassador Programme dla nabywców konsoli 3DS przed obniżką ceny - ilustracja #1

Wraz z początkiem września, akcja rozpoczęła się w Europie. Wszystkie osoby, które nabyły 3DSa przed obniżką, która miała miejsce 12 sierpnia i w odpowiednim czasie zarejestrowały się w serwisie eShop, mogą już otrzymać dziesięć darmowych gier z konsoli NES. Pakiet dostarczony w ramach programu Ambassador obejmuje następujące tytuły: Super Mario Bros., Donkey Kong Jr., The Legend of Zelda, The Legend of Zelda II: The Adventure of Link, Metroid, Balloon Fight, Wrecking Crew, Mario & Yoshi, Ice Climber oraz NES Open Tournament Golf.

W celu otrzymania wymienionych gier wystarczy zalogować się do eShopu, wejść w ustawienia, a następnie przewinąć listę zakupionych produktów. Na samym dole powinniście znaleźć tytuły przypisane Wam w ramach programu Ambassador.

Rusza Ambassador Programme dla nabywców konsoli 3DS przed obniżką ceny - ilustracja #2

Przypomnijmy, że decyzja o obniżeniu ceny 3DSa była spowodowana poziomem sprzedaży, który w znacznym stopniu odbiegał od oczekiwań koncernu Nintendo. Takie postępowanie nie wzbudziłoby pewnie większych kontrowersji, gdyby nie skala przeceny. Japońska konsola przenośna potaniała o ponad 1/3, co biorąc pod uwagę, że przykładowo w Polsce jej oficjalna cena wynosiła 1099 zł, spowodowało różnicę rzędu 400 zł.