Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2018, 20:10

autor: Góral

Rust - dziś premiera wersji 1.0 [news zaktualizowany]

Rust, jedna z najgłośniejszych gier typu survival sandbox, zadebiutuje dziś na Steamie w wersji 1.0. Wraz z nią cena produkcji wzrośnie do około 120 zł.

Aktualizacja

Wersja 1.0 gry Rust jest już dostępna na Steamie. Zgodnie z wcześniejszą informacją cena wzrosła z 71,99 zł do 124,99 zł. Oprócz tego deweloperzy opublikowali komunikat, w którym opisali nowości, jakie pojawiły się w aktualizacji. Okazało się, że jest ich całkiem sporo. Mowa bowiem o usprawnieniach proceduralnego generowania świata, ładniejszej grafice (m.in. nowe drzewa czy lepszy wygląd włosów), bardziej rozbudowanym samouczku, poprawionej animacji, ulepszonym udźwiękowieniu, a nawet małych zmianach w celowaniu i odrzucie w przypadku niektórych broni.

Oryginalna wiadomość

Rust w skrócie:
  • survival sandbox na komputery osobiste;
  • od grudnia 2013 roku dostępny w Steam Early Access;
  • dziś zadebiutuje wersja 1.0.

Pod koniec zeszłego miesiąca studio Facepunch poinformowało, że 8 lutego Rust doczeka się wersji 1.0. Zgodnie ze złożoną obietnicą, dziś produkcja wyjdzie z wczesnego dostępu po ponad czterech latach prac. Nie wiemy jeszcze, o której dokładnie się to stanie, ale najpewniej wieczorem. Obecnie możecie jeszcze kupić tytuł na Steamie w cenie 71,99 zł. Po oficjalnej premierze koszt zakupu wzrośnie do 34,99 dolara, czyli niecałych 120 zł. Jakich zmian możemy oczekiwać?

W opublikowanym komunikacie przede wszystkim stwierdzono, że premiera aktualizacji 1.0 nie oznacza końca rozwoju gry. Rust będzie dalej rozbudowywane i ulepszane, ale w innym tempie. Zamiast mniejszych, wypuszczanych co tydzień łatek, możemy liczyć na większe, lepiej przetestowane patche publikowane raz w miesiącu. To, wraz ze wzrostem ceny, jest największą nowinką „finalnego” wydania.

W obecnej cenie Rust sprzedawany będzie do momentu premiery wersji 1.0, więc warto pośpieszyć się z zakupem. - Rust - dziś premiera wersji 1.0 - wiadomość - 2018-02-08
W obecnej cenie Rust sprzedawany będzie do momentu premiery wersji 1.0, więc warto pośpieszyć się z zakupem.

Po co więc w ogóle wychodzić z wczesnego dostępu, skoro prace nad grą będą trwać nadal? Deweloperzy czują, że ich projekt po prostu się do tego nadaje. Mowa bowiem o zdecydowanie stabilniejszej i dużo bardziej rozbudowanej wersji niż ta, która pierwotnie ukazała się w 2013 roku.

Przypominamy jeszcze, że opisywana produkcja jest dziełem dewelopera odpowiedzialnego za słynne Garry’s Mod z 2006 roku, które do dziś rozeszło się w nakładzie około 15 milionów egzemplarzy. Rust również można zaliczyć do grona dużych hitów, gdyż w usłudze wczesnego dostępu projekt kupiono około 6,6 miliona razy.