Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2011, 10:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Robin odegra znaczącą rolę w Batman: Arkham City?

Sporo wskazuje na to, że Robin odegra znaczącą rolę w grze Batman: Arkham City. Tak przynajmniej wynika ze słów Daxa Ginna, menadżera ds. marketingu w Rocksteady Studios.

Jakiś czas temu firma Warner Bros. Interactive potwierdziła obecność Robina w grze Batman: Arkham City. Wygląda na to, że pomocnik Batmana odegra w opowieści znacznie większą rolę, niż mogliśmy przypuszczać.

Dax Ginn (menadżer ds. marketingu w Rocksteady Studios) w wywiadzie dla serwisu NowGamer powiedział: „Zapowiedzieliśmy Robina, ale myślę że ludzie zrozumieją dlaczego podjęliśmy taką decyzję, gdy zobaczą głębię jego udziału w grze”. Zapytany o to czy Robin zostanie udostępniony nie tylko w trybie z wyzwaniami, odmówił jakichkolwiek komentarzy.

Robin odegra znaczącą rolę w Batman: Arkham City? - ilustracja #1

Powyższa wypowiedź jest bardzo obiecująca i pozwala mieć nadzieję, że Robin pojawi się również w głównej przygodzie. Nie wiadomo tylko czy twórcy pozwolą nim wtedy pokierować. Dotychczas potwierdzono tylko, że w pojedynczych poziomach wspomnianego trybu wyzwań obejmą nad nim kontrolę osoby składające przedpremierowe zamówienia w wybranych sklepach.

Jeśli powyższe spekulacje potwierdzą się, Robin dołączy do grona grywalnych bohaterów Batman: Arkham City (Batmana i Catwoman). Swoją rolę odegra także Bane, który stanie u boku Mrocznego Rycerza, choć jedynie jako postać sterowana przez sztuczną inteligencję. Nawet jeśli Robinem nie będziemy mogli pokierować, to powinien być ważnym ogniwem historii opowiedzianej w kampanii.

Batman: Arkham City przygotowywany jest z myślą o PlayStation 3, Xboksie 360 oraz pecetach i będzie sprzedawany także w atrakcyjnej Edycji Kolekcjonerskiej (na razie potwierdzonej tylko dla Stanów Zjednoczonych). W naszym kraju gra zostanie wydana 21 października przez firmę Cenega.