Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2014, 18:32

autor: Ender

Risen 3: Władcy tytanów – nowy filmowy trailer

Producenci gry Risen 3: Władcy tytanów, a więc klasycznego cRPG osadzonego w świecie fantasy, opublikowali jej nowy dwuminutowy filmowy trailer. Jest on rozszerzoną wersją klipu, zaprezentowanego po raz pierwszy w ubiegłym miesiącu.

Niemieckie studio Piranha Bytes, odpowiedzialne za stworzenie trzech pierwszych części serii Gothic oraz cyklu Risen, przygotowało niespodziankę dla swoich fanów, którzy oczekują premiery gry Risen 3: Władcy tytanów. Twórcy opublikowali nowy, dwuminutowy trailer produkcji, który ma wprowadzać w jej klimat i przedstawiać autorski mroczny świat fantasy. 20-sekundowy fragment filmu mogliśmy zobaczyć w ubiegłym miesiącu.

Risen 3: Władcy tytanów ukaże się w sierpniu tego roku, na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Polskim wydawcą tytułu jest firma Cenega. Jak się ostatnio dowiedzieliśmy, rodzima kinowa lokalizacja gry będzie dostępna jedynie w wersji pecetowej, edycje konsolowe posiadać mają jedynie oryginalne, angielskie napisy. Informacja ta bez wątpienia zepsuła humor miłośnikom dzieł Piranha Bytes w naszym kraju. Zawód wzbudziła zwłaszcza wiadomość o braku polskiego dubbingu.

Najważniejszą zmianą w Risen 3: Władcy tytanów, w porównaniu do drugiej odsłony serii, którą utrzymano w pirackich klimatach, jest powrót do klasycznego i wzorowanego na europejskim średniowieczu świata fantasy. Uniwersum gry zostało opuszczone przez bogów i spustoszone przez wojny tytułowych Tytanów. W grze wcielamy się w tajemniczego bohatera, którego dusza na początku kampanii zostaje pożarta przez Lorda Cieni. Wyrusza on w drogę, by ją odzyskać, wspierając przy tym działania jednego z kilku stronnictw o sprzecznych interesach i celach. Producenci jak zwykle obiecują, że postawili duży nacisk na eksplorację świata. Ma on być zróżnicowany, pełen detali i różnych niespodzianek, które odkryjemy dopiero po wielokrotnym ukończeniu gry.

  1. Oficjalna strona Risen 3: Władcy tytanów
  2. Oficjalna strona Piranha Bytes
  3. Risen 3: Władcy tytanów – twórcy serii Gothic stawiają na sprawdzone rozwiązania