Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2016, 11:36

autor: Góral

Rise of the Tomb Raider - zobacz rozgrywkę z trybu co-op Endurance

Wraz z Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration zadebiutuje tryb co-op Endurance, w którym walczymy o przetrwanie, współpracując z drugą osobą. W serwisie IGN zaprezentowano kilkadziesiąt minut rozgrywki właśnie z tej formy zabawy.

Przed kilkoma dniami firma Square Enix oficjalnie zapowiedziała Rise of the Tomb Raider w wersji na konsolę PlayStation 4. Produkcja zawierać będzie m.in. sieciowy tryb co-op Endurance dla dwóch osób, który możemy dziś obejrzeć na poniższym materiale wideo przygotowanym przez ekipę IGN. Zabawa w nim polega na przetrwaniu, więc trzeba walczyć, zbierać surowce, wykupywać ulepszenia itd. Tryb ten pojawił się w pierwotnej formie na konsolach Xbox i komputerach osobistych w ramach dodatku, ale był przeznaczony tylko do zabawy w pojedynkę. Tym razem rozgrywka pozwala na współpracę z drugą osobą, co jak widać na dzisiejszym gameplayu, nie odbiega diametralnie od tego co już znamy, choć oczywiście trzeba się wspomagać w walce, reanimować itd.

Oprócz niego, w Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration znajdziemy także wszystkie wypuszczone do pierwotnej wersji dodatki i aktualizacje. Ponadto pojawi się nowy rozdział nazwany Blood Ties. Rozgrywka w nim polegać ma na przeszukiwaniu posiadłości Croftów w poszukiwaniu dowodu potwierdzającego prawo Lary do majątku. Poziom zostanie udostępniony także użytkownikom PC-tów i konsol Xbox, ale za darmo dostaną go tylko posiadacze przepustki sezonowej. Warto także wspomnieć, że na PlayStation 4 dodatek ten będzie można przejść z wykorzystaniem PlayStation VR, które ukaże się 13 października 2016 roku. Nowa wersja wprowadzi również poziom trudności Extreme Survivor oraz mniejsze DLC pokroju nowych strojów i kart. Ciekawą atrakcją będą natomiast stare modele głównej bohaterki. Deweloperzy przyszykują pięć skórek, a jedną z nich zobaczycie poniżej.

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration ukaże się 11 października i dostępne będzie nie tylko na konsoli firmy Sony, ale także na PC-tach. Z ofertami poszczególnych sprzedawców zapoznacie się obok.

Stare modele Lary jedną z atrakcji gry Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration. - Rise of the Tomb Raider - zobacz rozgrywkę z trybu co-op Endurance - wiadomość - 2016-07-25
Stare modele Lary jedną z atrakcji gry Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration.