Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2015, 12:50

autor: Entelarmer

Rise of the Tomb Raider z wersją testową na Xboksie One

Firmy Microsoft oraz Square Enix udostępniły darmową wersję testową gry Rise of the Tomb Raider, pozwalającą na godzinę rozgrywki. Dotyczy to jedynie wydania na konsolę Xbox One.

W pierwszy dzień zimy wycieczka z Larą na Syberię wydaje się jak najbardziej na miejscu. - Rise of the Tomb Raider z wersją testową na Xboksie One - wiadomość - 2015-12-21
W pierwszy dzień zimy wycieczka z Larą na Syberię wydaje się jak najbardziej na miejscu.

Jeśli zastanawialiście się nad zakupem gry Rise of the Tomb Raider, to firmy Microsoft oraz Square Enix przygotowały dla was miłą niespodziankę. Od dzisiaj w bazie Xbox Live dostępna jest testowa wersja najnowszej odsłony przygód Lary Craft w wydaniu na Xboksa One, pozwalająca na swobodną grę przez godzinę. Nie wiadomo dokładnie, co oferuje, aczkolwiek prawdopodobnie nie ogranicza zbyt mocno graczy. Przetestowanie RotTB wymaga bowiem ściągnięcia całej gry, co może być sporą niewygodą dla osób z wolniejszym łączem (całość waży około 21 GB). Trudno też oprzeć się wrażeniu, że decyzja o udostępnieniu możliwości przetestowania gry wiąże się z nie najlepszą sprzedażą nowego Tomb Raidera, wynikającą m.in. z wydania produkcji jedynie na konsole Microsoftu (na PC, PlayStation 3 oraz PlayStation 4 tytuł zadebiutuje w 2016 roku).

Rise of the Tomb Raider to kontynuacja odświeżonych przygód Lary Croft z 2013 roku. Po przeżyciach na wyspie Yamatai Lara wyrusza na poszukiwania legendarnego miasta Kitież, mającego skrywać sekret nieśmiertelności i znajdować się na Syberii. Produkcja pozbawiona jest trybu multiplayer i została dobrze przyjęta przez recenzentów (średnia ocen w serwisie Metacritic: 86/100).