Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2024, 12:32

autor: Zuzanna Domeradzka

Reżyser Cyberpunka 2077 nie wyklucza, że w przyszłości do gry trafią jeszcze aktualizacje z nową zawartością

Twórca Cyberpunka 2077 nie wyklucza tego, że w przyszłości gra otrzyma kolejne aktualizacje, wprowadzające nową zawartość.

Źródło fot. CDP
i

Ostatnia duża aktualizacja, która wprowadzała masę nowej zawartości do Cyberpunka 2077, ukazała się w grudniu 2023 roku. Od tamtej pory do gry studia CD Projekt RED wychodzą mniejsze lub większe łatki, skupiające się na naprawie konkretnych błędów. Można było się spodziewać, że skoro nad Cyberpunkiem pracuje obecnie garstka osób – „Redzi” skupiają się na tworzeniu innych projektów, w tym nowego Wiedźmina – to fani gry nie otrzymają już żadnych nowych funkcji czy broni.

Jak się jednak okazuje, ten rozdział nie jest do końca zamknięty. Reżyser Cyberpunka, Gabe Amatangelo, który wziął udział w wywiadzie opublikowanym niedawno na kanale Skill Up w serwisie YouTube, powiedział:

W przyszłości może pojawić się kilka drobnych rzeczy. Jeśli będzie możliwość i jeśli nie będzie to coś trudnego do osiągnięcia (ang. low-hanging fruit), a ktoś z zespołu będzie chciał bardzo wprowadzić [coś nowego – dop. red.], to jesteśmy na to otwarci.

Nie wiadomo, co dokładnie wprowadzałyby takie aktualizacje, chociaż najpewniej byłyby to nowe przedmioty czy zadania. Warto podać tutaj przykład Wiedźmina 3, który ponad rok temu otrzymał ogromny next-genowy update, w efekcie czego gracze otrzymali dostęp m.in. do dodatkowych opcji graficznych czy zawartości inspirowanej serialem netflixowym. Nie jest więc wykluczone, że Cyberpunk 2077 w przyszłości również zostanie uaktualniony o nowe „bajery” czy rzeczy w ramach jakiejś współpracy.

Na razie CD Projekt RED nie planuje większych aktualizacji do wydanego w 2020 roku RPG, więc fanom gry pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Okres oczekiwania na jej sequel lub update’y do „jedynki” można sobie urozmaicić poszukiwaniami sekretów w Cyberpunku, gdyż nie wszystkie zostały jeszcze odkryte.

  1. Cyberpunk 2077 – strona gry