Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2017, 09:53

autor: Góral

Resident Evil 2 - zobacz, jak prezentuje się fanowski remake w VR

Jeden z fanów słynnego survival horroru Resident Evil 2 postanowił odtworzyć hol posterunku policji na silniku Unreal Engine 4. Budynek możemy zwiedzać, używając gogli rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift i HTC Vive.

Jeden z fanów gry Resident Evil 2, kryjący się pod pseudonimem CryingHorn, postanowił odtworzyć fragment słynnego survival horroru w wirtualnej rzeczywistości. W udostępnionej próbce możecie zwiedzić hol posterunku policji. Znajdziecie w nim m.in. maszynę służącą do zapisywania stanu gry czy też Lickera – słynnego potwora z mózgiem na wierzchu. Co prawda, w opublikowanym fragmencie kodu jest on nadzwyczaj spokojny, ale widok takiej bestii w VR z pewnością robi wrażenie. Zresztą nie tylko, gdyż samo pomieszczenie również wykonano z wielką dbałością o detale, więc jeżeli posiadacie Oculus Rifta lub HTC Vive, to zachęcamy do pobrania odpowiedniego pliku z tego miejsca.

Resident Evil 2 w skrócie:
  • survival horror od firmy Capcom;
  • ukazał się w 1998 roku na pierwszym PlayStation, a w późniejszym czasie został przeniesiony na inne platformy sprzętowe;
  • obecnie powstaje remake produkcji.

Na pełną wersję Resident Evil 2 w VR od CryingHorna raczej nie ma co liczyć. Przypominamy jednak, że remake tej produkcji jest obecnie tworzony przez sam Capcom. Prace nad nim ruszyły w połowie 2015 roku, więc możemy podejrzewać, że projekt znajduje się już w dość zaawansowanym stadium i kto wie, czy nie doczekamy się go w przyszłym roku.

Pamiętajcie też, że ostatnia odsłona serii – Resident Evil VII: Biohazard ze stycznia bieżącego roku – wspiera technologię rzeczywistości wirtualnej. Obecnie w ten sposób mogą bawić się tylko posiadacze konsoli PlayStation 4 i gogli PlayStation VR, ale według doniesień sprzed blisko roku, po dwunastu miesiącach od momentu premiery, projekt w VR zostanie udostępniony też na innych platformach. Szczegóły jednak nie są znane.

O pełnej wersji Resident Evil 2 w VR na razie możemy tylko marzyć, ale za to bez problemu da się zanurzyć się w świecie wirtualnej rzeczywistości w Resident Evil VII: Biohazard. - Resident Evil 2 - zobacz jak prezentuje się fanowski remake w VR - wiadomość - 2017-09-05
O pełnej wersji Resident Evil 2 w VR na razie możemy tylko marzyć, ale za to bez problemu da się zanurzyć się w świecie wirtualnej rzeczywistości w Resident Evil VII: Biohazard.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Resident Evil 2 (1998)

Resident Evil 2 (1998)