Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2018, 13:51

autor: Movis

Red Dead Redemption zniewala grafiką na Xboksie One X

Firma Microsoft dodała do usługi wstecznej kompatybilności kolejną grupkę gier, ulepszoną specjalnie na potrzeby obecnej generacji konsol. Klejnotem w koronie jest kultowe Red Dead Redemption, które uzyskało zauważalnie ostrzejsze tekstury i działa teraz w płynnej rozdzielczości 4K. W kwietniu możemy też liczyć na dwie kolejne fale tytułów z pierwszego Xboksa.

Microsoft powoli zaczyna być znany ze swej ciekawej inicjatywy znacznego ulepszania klasycznych tytułów z poprzedniej wersji swojej linii konsol przed dołączeniem ich do wstecznej kompatybilności. Dzięki temu przy powrocie do klasyków nie ryzykujemy już wydłubaniem oczu przez piksele, a efekty takiej pracy potrafią czasem ostro zadziwić.

Modele postaci mają teraz dużo więcej rozpoznawalnych szczegółów. - Red Dead Redemption zniewala grafiką na Xboksie One X - wiadomość - 2018-04-11
Modele postaci mają teraz dużo więcej rozpoznawalnych szczegółów.

Jeśli wytrwale oczekujecie tegorocznej premiery Red Dead Redemption II i chcielibyście odświeżyć sobie jedynkę, to Microsoft właśnie dostosował poprzednią grę z serii do dzisiejszych standardów. Prawdę mówiąc, jest na czym zawiesić oko. Red Dead Redemption zostało gruntownie przepracowane i na konsoli Xbox One X możemy cieszyć się natywną rozdzielczością 4K, stabilnymi klatkami i znacząco poprawionymi teksturami. Zaryzykować można stwierdzenie, że poziom ostrości zbliża się nawet do tego z GTA V. Jak zwykle, youtuberzy zaczęli się prześcigać w graficznych porównaniach obu wersji. Na poniższym materiale różnice zauważalne są bez problemu:

Sporą poprawę widać przy rysowaniu i detalach obiektów oraz NPC-ów w pewnej odległości od gracza. „Pikselowa papka” staje się teraz zauważalnymi ze sporego dystansu obiektami i możemy na przykład rozpoznać rysy twarzy czekającej na pociąg kobiety.

Dużo ostrzejsze wydają się też modele ważnych postaci niezależnych i samego Johna Marstona, któremu można teraz policzyć zagięcia na spodniach, kule w bandolierze czy guziki w kamizelce. Bohaterowie wyglądają też znakomicie przy zbliżeniach i w przerywnikach filmowych. Niestety, niektóre elementy świata trochę na ulepszaniu ucierpiały, bo niedokładności w prostszych modelach są teraz nieco bardziej rażące.

Raz, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć, siedem i ósma schowana za paskiem torby. Osiem szlufek. - Red Dead Redemption zniewala grafiką na Xboksie One X - wiadomość - 2018-04-11
Raz, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć, siedem i ósma schowana za paskiem torby. Osiem szlufek.

Jeśli jesteście zainteresowani powrotem na Dziki Zachód w wydaniu Rockstar i posiadacie już konsolę Microsoftu, wystarczy, że włożycie do napędu dysk z RDR i możecie cieszyć się ulepszeniami. Brak płytki? Zawsze możecie zaopatrzyć się w edycję cyfrową z oficjalnego sklepu za ok. 100 zł.

Choć Red Dead Redemption wydaje się najlepszym przykładem ulepszeń, to podobny lifting dostały też Darksiders, Gears of War 2 (filmik porównawczy), Portal 2 i Star Wars: The Force Unleashed. Dodatkowo to dopiero czubek góry lodowej wstecznej kompatybilności w kwietniu. Microsoft przygotował dwie transze tytułów z pierwszego Xboksa, które nie zostały może ręcznie „odmalowane”, ale nadal sporo zyskają na przeniesieniu do obecnej generacji.

Od 17 kwietnia dostępne będą:

 1. Blinx: The Time Sweeper
 2. Breakdown
 3. Conker: Live & Reloaded
 4. The Elder Scrolls III: Morrowind
 5. Hunter: The Reckoning
 6. Jade Empire
 7. Panzer Dragoon Orta
 8. SSX 3

A 26 kwietnia do programu dołączą:

 1. Destroy All Humans!
 2. Full Spectrum Warrior
 3. Mercenaries: Playground of Destruction
 4. MX Unleashed
 5. Panzer Elite Action: Fields of Glory
 6. Star Wars Battlefront
 7. Star Wars Battlefront II
 8. Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy
 9. Star Wars Jedi Starfighter
 10. Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords
 11. Star Wars Republic Commando
 1. Oficjalna strona gry Red Dead Redemption
 2. Spis kwietniowych gier we Wstecznej Kompatybilności Xbox
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
Red Dead Redemption

Red Dead Redemption